Polskie oszukać przeznaczenie. Od tragedii dzieliła ją sekunda [WIDEO]

Polskie oszukać przeznaczenie. Od tragedii dzieliła ją sekunda [WIDEO]

oszp1pollub

Podaj dalej

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego ukarali wysokim mandatem kierującego, który zlekceważył przepisy i stworzył zagrożenie na drodze nie ustępując pierwszeństwa pieszemu oraz omijając autobus, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Mężczyzna dostał również 10 punktów karnych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę samochodową z której nagranie zostało przekazane policjantom.

Aroganckie i niebezpieczne zachowania kierowców na drodze bardzo często są na tyle bulwersujące, że świadkowie takich sytuacji decydują się powiadomić policjantów. Dzięki tym zawiadomieniom sprawcy wykroczeń mogą zostać skutecznie ukarani. W poniedziałek (4 kwietnia) do zielonogórskiej komendy został przesłany film – nagranie z kamery samochodowej.

Sekunda od tragedii

Na nagraniu widać samochód marki Mercedes, który jadąc ulicą Sulechowską w Zielonej Górze nie zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych kiedy zatrzymał się tam autobus, żeby przepuścić przechodzące osoby. Kierujący Mercedesem był bardzo zaskoczony kiedy po południu odwiedzili go policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy. Kiedy zobaczył film nie było żadnych wątpliwości, że popełnił poważne wykroczenie drogowe.

Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych za stworzenie zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego nie zatrzymując się przed przejściem dla pieszych, nie ustępując pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach oraz omijając pojazd, który przed przejściem się zatrzymał.

Wielokrotnie już informowaliśmy, jak surowo karane są wykroczenia kierujących wobec pieszych. Niestety jak widać nie odstrasza to niektórych „drogowych piratów”. Nie zgadzajmy się na to. Każdy, kto jest świadkiem wykroczenia drogowego może zawiadomić o tym Policję. Policjanci dotrą do sprawcy wykroczenia, który poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News