PILNE: Polska zamyka granicę. Jest oświadczenie MSWiA w tej sprawie

PILNE: Polska zamyka granicę. Jest oświadczenie MSWiA w tej sprawie

PILNE: Polska zamyka granicę. Jest oświadczenie MSWiA w tej sprawie

Podaj dalej

10 lutego od godz. 12.00 zawieszony został ruch na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach w ciągu drogi krajowej nr 65.

Zamknięcie przejścia granicznego jest efektem decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wcześniej (15 marca 2020 r.) zostało zamknięte przejście w Połowcach w ciągu DK66, natomiast od 9 listopada 2021 r. zawieszony jest ruch na przejściu granicznym w Kuźnicy w ciągu DK19. – podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Informujemy kierowców

Informacje o zawieszeniu ruchu na przejściu granicznym w Bobrownikach już wyświetlane są na znakach zmiennej treści na drodze ekspresowej S8 w kierunku Białegostoku.

Zwiększony ruch na pozostałych przejściach

W związku z zaistniałą sytuacją, należy spodziewać się zwiększonego ruchu na niektórych przejściach granicznych w woj. lubelskim i podkarpackim:

  • DK68 Kukuryki (ruch towarowy),
  • DK2 Terespol (ruch osobowy),
  • A4/DK94 Korczowa-Krakowiec (ruch osobowy i towarowy bez ograniczeń),
  • DK84 Krościenko (ruch osobowy i towarowy do 7,5 t),
  • DK28 Medyka-Szeginie (ruch osobowy i towarowy bez ograniczeń).

Komunikat Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego

W związku z uchwałą Sejmu RP w sprawie Andrzeja Poczobuta poleciłem podległym mi służbom przygotowanie wniosków o wpisanie na listę sankcyjną kolejnych osób związanych z reżimem Łukaszenki, odpowiedzialnych za represje wobec Polaków na Białorusi. Jednocześnie, z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa, zdecydowałem o zawieszeniu do odwołania, od 10 lutego br. od godz. 12:00, ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach.

Mariusz Kamiński
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News