Położył motocykl by ocalić swoje życie. Genialne umiejętności 57-latka udało się nagrać [WIDEO]

Położył motocykl by ocalić swoje życie. Genialne umiejętności 57-latka udało się nagrać [WIDEO]

cskmot

Podaj dalej

Sezon motocyklowy niebawem rozpocznie się na dobre. Wszyscy kierowcy powinni zatem pamiętać, że motocykle znów będą wszędzie. Chociażby po to, żeby uniknąć sytuacji takiej, jak ta.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę 27 marca na skrzyżowaniu w miejscowości Častkov na Słowacji. Kierujący samochodem osobowym marki Skoda włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Na szczęście prowadzący jednoślad 57-latek zareagował błyskawicznie – najpierw wyhamował maszynę ta tyle, na ile było to możliwe, a następnie z gracją położył motocykl na ziemi.

W ten sposób sunął drogą przez kilkanaście metrów. Po chwili jego Honda uderzyła w samochód, ale w tym czasie motocyklista nie znajdował się już na maszynie. Poszkodowany doznał wielu obrażeń, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Można bez namysłu powiedzieć, że decyzją o położeniu motocykla uratował własne życie. Nagranie z tego incydentu zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu. Materiał publikujemy ku przestrodze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News