Policjant postanowił przetestować hamulce motocyklisty. Omal go przy tym nie zabił - przecież za to powinien być ciężki kryminał [WIDEO]

Policjant postanowił przetestować hamulce motocyklisty. Omal go przy tym nie zabił - przecież za to powinien być ciężki kryminał [WIDEO]

Policjant postanowił przetestować hamulce motocyklisty. Omal go przy tym nie zabił – przecież za to powinien być ciężki kryminał [WIDEO]

Podaj dalej

Sprawdzanie hamulców u innego kierowcy jest ekstremalnie głupie i nigdy nie powinniśmy tego robić, bez względu na to, jak bardzo jesteśmy źli na wariata jadącego nam na zderzaku. To nagranie jest tego najlepszym przykładem – szkoda tylko, że kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się w tym przypadku policjant, który przecież powinien być dla innych kierowców autorytetem jeżeli chodzi o bezpieczną jazdę.

Nagranie pochodzi od internauty – autora kanału Hyped Life na YouTube. Mężczyzna jechał swoją Yamahą R3 z 2020 roku. Warunki na drodze były niemal idealne, więc motocyklista mocniej odkręcił manetkę. Co prawda prędkość została przekroczona, ale nieznacznie.

Omal go nie zabił

To najwyraźniej nie miało znaczenia dla policjanta jadącego Dodge’m Chargerem należącym do Davie’s Florida Highway Patrol. Funkcjonariuszowi nie spodobało się, że ktoś jedzie za nim z dużą prędkością jednośladem. Kiedy motocyklista przygotowywał się do wyprzedzania, kierujący Dodge’m mundurowy wcisnął hamulec w podłogę z takim impetem, że jego samochód omal nie stanął dęba – i to na środku autostrady.

O jakimkolwiek manewrze ze strony prowadzącego Yamahę nie mogło być mowy – mimo świetnych hamulców jakie bez wątpienia posiada R3, pojazdu nie udało się wyhamować, co doprowadziło do bardzo poważnego wypadku. Na szczęście blogerowi nic poważnego się nie stało.

Zastanawiające jest tylko to, dlaczego policjant zdecydował się na tak skrajnie głupi i niebezpieczny manewr? Wystarczyło przecież włączyć „koguta”, aby utrzymać motocyklistę w bezpiecznej odległości i dać mu jednocześnie znać, że powinien uważać na prędkość. To się po prostu nie mieści w głowie. Z resztą – oceńcie sami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News