Policjanci złamali trzy zakazy pod własną komendą. YouTuber wyjaśnił ich szybko i konkretnie

Policjanci złamali trzy zakazy pod własną komendą. YouTuber wyjaśnił ich szybko i konkretnie

Podaj dalej

Podwójne standardy polskiej policji to żadna nowość. W mediach społecznościowych filmów z udziałem mundurowych, którzy łamią przepisy ruchu drogowego można znaleźć na pęczki. Przeważnie uchodzi im to płazem i bez konsekwencji, ale nie w tym przypadku.

YouTuber przycisnął ich po profesorsku

Na pewno każdy z was chociaż raz w życiu spotkał się z łamaniem prawa przez funkcjonariuszy drogówki – czy to na żywo, czy w internecie. Policjanci często łamią ograniczenia prędkości, ignorują sygnalizację świetlną a nagminne już jest parkowanie gdzie popadnie – najczęściej na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych, czy też na przejściach dla pieszych.

Ciężko więc uwierzyć w akcję „zero tolerancji dla łamania przepisów drogowych”. No ale co zrobić, do póki pozwala im na to koleżeńska solidarność i prawo, takie zachowania będą się powtarzały.

Nie dał za wygraną. Przewoził na dachu… rozłożoną trampolinę

Pewien YouTuber zarejestrował sytuację, w trakcie której policjanci złamali pod własną komendą trzy zakazy: zatrzymywania na wyznaczonym odcinku, jazdy po chodniku i parkowania w odpowiedniej odległości do krawędzi jezdni. Postanowił więc porozmawiać z policjantami i zapytać o powody takiego zachowania. Co mieli do powiedzenia mundurowi? Relatywnie niewiele. Całe zdarzenie możecie zobaczyć w tym materiale.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News