Policja w końcu zrobiła spot, który da się oglądać. Kampania "Młodość nie zwalnia z myślenia" jest naprawdę świetna

Policja w końcu zrobiła spot, który da się oglądać. Kampania "Młodość nie zwalnia z myślenia" jest naprawdę świetna

policjaspot

Podaj dalej

Ze spotami dotyczącymi bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które są przygotowywane prze polską policję bywa różnie. Niektóre są fajne, inne nudne, a jeszcze inne… wręcz szkodliwe. Najlepszym przykładem tego ostatniego jest kampania „Świeć Przykładem – bądź widoczny!”, która była „dziełem” policjantów z Poznania i tak naprawdę nigdy nie powinien pojawić się w sieci, ponieważ błędów jest tam co niemiara. Na szczęście zdarzają się również prawdziwe perełki – takie, jak ta.

Powstaje wiele kampanii, które mają dawać do myślenia kierowcom. Jedne działają na wyobraźnię kierowców bardziej, inne mniej. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi realizują kampanię „Młodość nie zwalnia z myślenia”. Jest to seria materiałów filmowych ze specjalnym przesłaniem. Pomorscy policjanci w kolejnym swoim spocie pokazują jak kończy się jazda z nadmierną prędkością oraz nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Główne przesłanie jest bardzo proste – każdy ma swoje życie, plany, rodzinę. Bohaterowie ich niesamowicie zrealizowanego i przemyślanego filmu – również.
Za pomocą spotu, zrealizowanego przez pomorskich policjantów, chcą oni zwrócić uwagę młodych ludzi na bezpieczeństwo, rozwagę i przestrzeganie przepisów. W sposób lekko żartobliwy, ale jednocześnie szalenie mądry opowiedzieli oni w tym materiale o rzeczach szczególnie ważnych m.in. właśnie o bezpieczeństwie na drodze.

Każdy wie jakie mogą być skutki jazdy z nadmierną prędkością, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, używania telefonu komórkowego w trakcie, czy po alkoholu, a mimo to wciąż są to przyczyny wielu wypadków i kolizji na drogach. W ciągu miesiąca na Pomorzu ginie średnio około 8 osób… Mówisz, że jeździsz szybko, ale bezpiecznie?! Potrafisz przewidzieć, co może się wydarzyć na drodze? Niestety, w wielu takich przypadkach, tak jak i w tym filmie, skutki są tragiczne. – Młodość nie zwalnia z myślenia, nie spiesz się, zdążysz!

Jest coraz gorzej

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia wszczęła alarm już w 2019 roku. W wypadkach drogowych ginie coraz więcej młodych osób. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 1,35 mln rocznie. To oznacza, że każdego dnia umiera niemal 3700 osób, 67 procent z nich to ludzie od 19 do 24 roku życia. Nie sposób pominąć rannych i niepełnosprawnych. WHO wspomina w swoim raporcie o dziesiątkach milionów poszkodowanych, z których większość nie powróci już do normalnego życia. To daje do myślenia.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News