Policja ponownie apeluje o odblaski. Wypadki z udziałem pieszych mają już miejsce niemal codziennie

Policja ponownie apeluje o odblaski. Wypadki z udziałem pieszych mają już miejsce niemal codziennie

odblaski1

Podaj dalej

W ostatnim czasie doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych na terenie powiatu wałbrzyskiego. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Szczawnie-Zdroju, a drugie w Wałbrzychu. Policjanci kolejny raz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy też o noszeniu odblasków!

Kierowcy, uważajcie!

Kilka dni temu w powiecie wałbrzyskim doszło do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń z udziałem pieszych. Pierwszy z nich miał miejsce w czwartek po godzinie 17.00 w Szczawnie-Zdroju, kiedy to 77-letni kierujący samochodem osobowym zjeżdżając z ronda nie zauważył dwóch będących na przejściu dla pieszych wałbrzyskich seniorek i potrącił je. Jedna z nich, 75-latka w poważnym stanie trafiła do szpitala. Policjanci ruchu drogowego wykonujący czynności procesowe zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Funkcjonariusze potwierdzili, że kierujący był trzeźwy.

W piątek po godzinie 6.00 na prostym odcinku drogi dojazdowej do jednej z firm mających swoją siedzibę przy ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu, jadący do pracy 20-letni świebodziczanin nie zauważył przechodzącej przez jezdnię 60-latki i zahaczył kobietę lusterkiem. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona wałbrzyszanka z obrażeniami ręki również trafiła do szpitala.

Policjanci po raz kolejny przypominają, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd. Pamiętajmy również, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy o odblaskach

Policja apeluje także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas znacznie wcześniej, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy, że przed wejściem na jezdnię należy rozejrzeć się. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd – także na przejściu dla pieszych – jest niedozwolone.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News