Policja otrzymała nowe samochody o mocy ponad 200 KM. Uważajcie na te auta [ZDJĘCIA]

Policja otrzymała nowe samochody o mocy ponad 200 KM. Uważajcie na te auta [ZDJĘCIA]

policja Pszczyna

Podaj dalej

Policja cały czas sukcesywne inwestuje w nową flotę pojazdów. Tym razem policyjny tabor zasilą hybrydowe Skody, a dokładnie 32 egzemplarze Octavii w wersji iV, z hybrydowym napędem plug-in o mocy 204 KM.

Policja podjedzie po cichu

W ostatnich dniach września do Komendy Głównej Policji w Warszawie trafiły 32 modele hybrydowej Skody Octavii iV w wersji Combi. Samochody z ze specjalnym wyposażeniem będą wspierały funkcjonariuszy w codziennej pracy. Škoda Octavia iV w wersji Combi może przejechać nawet do 65 km wykorzystując wyłącznie silnik elektryczny.

Łączna moc wynosi 204 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi aż 350 Nm. Cała moc przenoszona jest na koła dzięki sześciobiegowej skrzyni DSG, która obsługiwana jest elektronicznie w technologii shift-by-wire. Połączenie jednostki elektrycznej (115 KM) z benzynowym silnikiem 1.4 turbo (150 KM) pozwala rozpędzić radiowóz do 100 km/h w zaledwie 7,3 s.

fot: materiały prasowe

Najlepsze wyposażenie

Oczywiście jak zawsze w przypadku pojazdów policyjnych bywa, również teraz wszystkie auta zostały uzupełnione o specjalne wyposażenie,. Cały system uprzywilejowania w ruchu drogowym wykonany został wykonany w technologii LED. Oprócz tego Octavia iV zawiera przewoźny radiotelefon, metalową osłonę silnika, kratę oddzielającą przestrzeń dla pasażerów od bagażnika, a także zestawy pierwszej pomocy.

Model został również specjalnie oznakowany charakterystycznym logo Policji, co czyni go rozpoznawalnym w przestrzeni publicznej. Dodatkowo niemal 100 funkcjonariuszy policji przeszło szkolenie, którego zadaniem było zaprezentowanie jak w pełni wykorzystać potencjał hybrydowego układu plug-in.

tarfyikator mandatow policja

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News