Polerowanie czarnego lakieru to najgorsze co może być. Oto jak robić to, aby wyglądał jak fabrycznie nowy [WIDEO]

Polerowanie czarnego lakieru to najgorsze co może być. Oto jak robić to, aby wyglądał jak fabrycznie nowy [WIDEO]

polerowanie samochodu lakier

Podaj dalej

Każdy posiadacz samochodu z czarnym lakierem doskonale wie, że utrzymanie go w dobrej kondycji to istna droga przez mękę. I jest w tym niestety sporo prawdy. Są jednak pewne metody, które pozwolą dać mu drugie życie. O ile wiemy, jak należycie się za to zabrać.

Czerń jest problematyczna

Henry Ford, który każdego dnia wygłaszał przynajmniej jedną złotą myśl, napisał w swojej autobiografii, że klient może zażyczyć sobie samochód w każdym kolorze, byle by był to czarny. Coś w tym faktycznie jest. Czarny kolor samochodu od zawsze kojarzony jest z luksusem i prestiżem. Co więcej, rynek motoryzacyjny podbijany jest przez auta w w tym właśnie kolorze, który można uznać już za klasyk.

Niestety czerń wygląda na aucie pięknie tylko w dwóch przypadkach – w ciągu pierwszego tygodnia po wyjeździe z salonu, lub kiedy dbamy o nią bardzo regularnie. Oczywiście każdy lakier niszczy się pod wpływem chociażby warunków atmosferycznych, czy też niewłaściwej pielęgnacji. Największy problem polega jednak na tym, że na czarnej powłoce widać to nie tylko najbardziej, ale również najszybciej.

Polerka to nie jest prosta sprawa

Nie jest zatem żadną tajemnicą, że każdy właściciel pojazdu w ciemnym odcieniu będzie musiał prędzej czy później zdecydować się na polerowanie. O ile oczywiście chce, aby jego samochód dalej prezentował się na drodze jak należy. Sęk w tym, żeby proces polerowania przeprowadzić w sposób poprawny.

polerowanie samochodu

Nie każdy bowiem wie, jak samemu bezpiecznie i prawidłowo wykonać taką czynność. O tym jak się za to zabrać, opowiedział niezawodny bloger, prowadzący na YouTube kanał SWAG AUTODETAILING.  Bez dwóch warto sobie tę wiedzę przyswoić. Efekt końcowy po prostu zwala z nóg. Zobaczcie sami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News