Polacy nakręcili film dla ukraińskich cywili. Pokazują im jak w 30 sekund ukraść Rosjanom czołg [WIDEO]

Polacy nakręcili film dla ukraińskich cywili. Pokazują im jak w 30 sekund ukraść Rosjanom czołg [WIDEO]

tank72t

Podaj dalej

Niczym niesprowokowana inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała oburzenie całego zachodniego świata. Na kraj rządzony przez Putina niemal od razu nałożone zostały gargantuiczne sankcje, a ludzie z całego świata zaczęli organizować tysiące akcji, które mają na celu pomoc Ukraińcom i ich krajowi. To właśnie jedna z nich – tym razem w wykonaniu Polaków.

Kilka dni po ataku wojsk rosyjskich na Kijów w sieci absolutnym hitem stał się film, na którym rolnik holuje swoim traktorem wrogi czołg, aby przekazać go armii ukraińskiej. Jak się później okazało, nie był to jedyny taki incydent w trakcie trwania tej wojny. Wszystko dlatego, że Rosjanie masowo porzucają wozy pancerne.

A dzieje się tak, ponieważ po prostu brakuje im paliwa. Na dostawy oleju napędowego mogą liczyć tylko wybrane jednostki, więc pozostawionych na pastwę losu czołgów i wozów bojowych na ulicach ukraińskich miast i wsi cały czas przybywa.

A skoro przybywa, to trzeba zrobić z nich użytek. Dlatego właśnie Polacy prowadzący kanał TERENWIZJA na YouTube wpadli na znakomity pomysł. Nagrali i udostępnili materiał, na którym instruują Ukraińców jak w 30 sekund odpalić i odjechać rosyjskim czołgiem T-72. Jak się okazuje, jest to banalnie proste. Do tego stopnia, że poradziłby sobie z tym chyba każdy. To się nazywa realna pomoc!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News