Pół metra śniegu a to kilkudziesięcioletnie Audi idzie jak pług! Nic dziwnego, ma 500 kucy i napęd quattro [WIDEO]

Pół metra śniegu a to kilkudziesięcioletnie Audi idzie jak pług! Nic dziwnego, ma 500 kucy i napęd quattro [WIDEO]

Podaj dalej

Właściciele Audi z legendarnym już napędem quattro zimy nie muszą się obawiać nawet wtedy, kiedy na drogach zalega pół metra sypkiego śniegu. I jak widać na poniższym wideo – nie ważne czy jest to samochód nowy, czy ma kilkadziesiąt lat. Quattro, to quattro – działa zawsze tak samo, czyli po prostu bezbłędnie.

Prawie jak ratrak

Najlepszym przykładem na potwierdzenie powyższej tezy jest materiał, który został zarejestrowany 7 lat temu. Widać na nim, że Audi S4 B5 z 1997 roku nie boi się absolutnie żadnych warunków, nawet tych najtrudniejszych. Samochód który zaraz zobaczycie seryjnie miał montowaną pod maską jednostkę V6 biturbo o pojemności 2.7 l i mocy 265 koni mechanicznych.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Ten egzemplarz został jednak profesjonalnie przerobiony, dzięki czemu silnik generuje teraz kosmiczne 500 koni mechanicznych. Na sam koniec najważniejsze – jak taka maszyna radzi sobie na ponad 40-centymetrowej warstwie białego puchu? No cóż… idzie lepiej niż niejeden ratrak czy pług. Z resztą, po co się na ten temat rozpisywać – zobaczcie sami:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News