Podróżował wisząc na lusterku TIR-a. Niecodzienne nagranie z USA rodzi wiele pytań [WIDEO]

Podróżował wisząc na lusterku TIR-a. Niecodzienne nagranie z USA rodzi wiele pytań [WIDEO]

Jechał wisząc na lusterku

Podaj dalej

W dzisiejszych czasach dotarcie ze swoimi treściami do tysięcy, a nawet milionów odbiorców w Internecie to w zasadzie żaden większy problem. Wystarczy mieć na siebie jakiś pomysł, a następnie konsekwentnie i cierpliwie go realizować. Efekty przyjdą prędzej, czy później.

Teoretycznie aby zaistnieć w sieci wystarczy tylko nagrać filmik lub wrzucić zdjęcie i… czekać. Nawet podczas domowej kwarantanny w sieci wciąż pojawiają się cały czas nowe filmiki, blogi i vlogi. Im większe wzbudzają emocje i im bardziej są kontrowersyjne, tym oczywiście większe zasięgi. Dodatkowo treść, którą influencerzy przekazują, musi spełniać warunki tzw. waluty społecznej. Musi być „interesująca”, co nie znaczy (niestety), że prawdziwa. Nowe i emocjonujące, bo stojące w sprzeczności zawsze przyciągało przecież uwagę.

Jechał wisząc na lusterku

Z takiego właśnie założenia wyszło kilka osób w Stanach Zjednoczonych, które za wszelką cenę postanowiły zaistnieć w sieci. I nie ma w tym oczywiście niczego złego. Sęk w tym, że robią to w ekstremalnie niebezpieczny sposób. Policja w Atlancie od jakiegoś czasu dostaje na swoje skrzynki pocztowe pliki wideo, na których widać podróżujących (a w zasadzie wiszących) na lusterkach ciężarówek ludzi. Problem polega na tym, że cały proceder odbywa się na autostradzie I-85, a więc przy relatywnie dużych prędkościach.

Strach pomyśleć co stałoby się, gdyby nagle lusterko się urwało. Zapis takiego zdarzenia trafił właśnie na YouTube, a internauci nie mają żadnych wątpliwości, że jest to działanie pod publikę. Cóż jak widać niektórzy są w stanie narażać nawet własne zdrowie i życie, aby przez chwilę stać się sławnym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News