Podłączanie akumulatora - kolejność plus i minus ma znaczenie! Inaczej może dojść nawet do eksplozji [WIDEO]

Podłączanie akumulatora - kolejność plus i minus ma znaczenie! Inaczej może dojść nawet do eksplozji [WIDEO]

Podaj dalej

Wydawać by się mogło, że odłączanie i podłączanie akumulatora to banalna sprawa i nie ma w tym żadnej filozofii. I faktycznie tak jest, musimy tylko pamiętać o  pewnych podstawach, o których nie każdy kierowca wie.

Kolejność ma znaczenie

Bez wątpienia instalacja akumulatora jest jedną z tych czynności, które powinien opanować każdy właściciel samochodu. I choć wydaje się to być czymś banalnie prostym, cały czas można spotkać się z efektami nieznajomości prawidłowego przeprowadzenia całego procesu.

Ładowanie akumulatora
fot: pl.freepik.com

A na pewno warto wiedzieć jak odłączyć i podłączyć akumulator w sposób właściwy. Jeśli o to nie zadbamy, może dojść nawet do niewielkiej eksplozji baterii. I choć takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko, to jednak warto zdawać sobie sprawę z potencjalnego zagrożenia.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Najważniejsze jest oczywiście zachowanie odpowiedniej kolejności. Jeżeli nie wiesz, jak odłączyć klemy, jak przyłączyć je z powrotem, którą klemę należy odłączać najpierw to polecamy zapoznać się z poniższym wideo.

Bogdan z kanału AutoFan – Zrób To Sam na YouTube jak zwykle opowiedział wszystko w sposób prosty i przystępny – krótko i na temat. Po obejrzeniu tego filmu już na zawsze będziecie wiedzieli wszystko, o tym jak bezpiecznie i prawidłowo wymienić akumulator.

fot: pl.freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News