Podczas zmiany koła auto zmiażdżyło jej ręce. Zadzwoniła po pomoc... stopą. [WIDEO]

Podczas zmiany koła auto zmiażdżyło jej ręce. Zadzwoniła po pomoc... stopą. [WIDEO]

Podczas zmiany koła auto zmiażdżyło jej ręce. Zadzwoniła po pomoc… stopą. [WIDEO]

Podaj dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Karolinie Północnej w USA. Brak doświadczenia w zmienianiu koła mógł doprowadzić do tragedii. Nie skończyło się co prawda dobrze, ale mogło być zdecydowanie gorzej.

Dobrze to wykombinowała

54-letnia kobieta złapała gumę jadąc drogą stanową numer 95 w Karolinie Południowej. Kiedy na poboczu przystąpiła do wymiany uszkodzonego koła nie zastosowała się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zakładając koło zapasowe auto zsunęło się z nieprawidłowo podłożonego lewarka i uwięziło ręce kobiety między oponą i błotnikiem.

Pech chciał, że tego dnia droga była kompletnie pusta i przez ponad pół godziny nie nadjechał nikt, kto mógłby pomóc kobiecie w uwolnieniu się. Zdesperowana mieszkanka Karoliny Północnej ściągnęła więc buta i wykręciła stopą numer alarmowy. Kiedy wydawało się, że sytuacja jest opanowana doszło do kolejnych komplikacji.

Przybyli na miejsce strażacy nie mieli odpowiedniego sprzętu więc użyli łomu, przebijając przez przypadek oponę. Auto zaczęło jeszcze bardziej się obniżać co pogorszyło i tak już fatalną sytuację. W końcu ciężko ranną kobietę oswobodzili za pomocą narzędzi hydraulicznych dopiero ratownicy z przybyłego chwilę później – drugiego wozu strażackiego. Ofiara wypadku została przetransportowana do szpitala z poważnymi obrażeniami dłoni i palców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News