PILNE: Zmienili mu cenę paliwa w trakcie tankowania. Musiał zapłacić więcej - co robić w takiej sytuacji?

PILNE: Zmienili mu cenę paliwa w trakcie tankowania. Musiał zapłacić więcej - co robić w takiej sytuacji?

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Od czasu wybuchu wojny w Ukrainie ceny na stacjach zmieniają się jak w kalejdoskopie – nawet kilka razy w ciągu dnia. Przez to dochodzi do bardzo wyjątkowych i niespotykanych wcześniej sytuacji. Chociażby takich, jak ta.

Pewien kierowca z Warszawy w trakcie tankowania zauważył, że cena za litr paliwa którym uzupełnia bak, jest inna niż kiedy podnosił pistolet. Mężczyzna był przekonany, że jest to wynikiem błędu systemu. Jak się jednak okazało, wcale tak nie było i mimo, że udało mu się zatankować paliwo tanio, to ostatecznie zapłacił wyższy rachunek.

Sytuacja bez precedensu

Różnica była spora, bo kwota z 6,35 zł/l wskoczyła na 6,50 zł/l. Jak powiedział dla tvn24.pl – zmiana dokonała się dokładnie przy 22 litrze tankowania, po czym dystrybutor został odcięty. Kiedy zgłosił awarię obsłudze dowiedział się, że paliwa nie zabrakło, a jedynie zmieniła się jedynie cena.

Klient stacji był jednak przekonany, że rozliczono go po cenie, jaka widniała na wyświetlaczu w momencie rozpoczęcia tankowania. Kiedy jednak spojrzał na rachunek w domu okazało się, że jest zupełnie inaczej.

Tankowanie
Fot. pixabay.com

Winę za ten incydent ponosi w tym przypadku obsługa stacji. W podobnych okolicznościach personel powinien zamknąć podjazdy pod dystrybutory, a tych kierowców którzy już tankują, powiadomić o zaistniałej sytuacji.

Wiele osób ma przecież często wyliczoną konkretną kwotę, jaką może przeznaczyć na zatankowanie samochodu. Sytuacja bez dwóch zdań jest kuriozalna. Pozostaje mieć nadzieję, że kierownik stacji po złożeniu reklamacji przez klienta dokona korekty faktury i zwróci różnicę.

źródło: tvn24.pl

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News