PILNE: Wiemy co Putin szykuje na 9 maja. Cały świat dalej jest w szoku - nie da się tego nazwać inaczej, jak świństwem

PILNE: Wiemy co Putin szykuje na 9 maja. Cały świat dalej jest w szoku - nie da się tego nazwać inaczej, jak świństwem

paliwo putin rosja

Podaj dalej

Atak wojsk Putina na Ukrainę trwa znacznie dłużej, niż prezydent Rosji by sobie tego życzył. Planowana na kilkanaście dni” specjalna operacja wojskowa” trwa już 71 dni, a wojska ukraińskie ani myślą oddawać rosyjskiemu najeźdźcy ani centymetra ziemi więcej.

Operacja – nie wojna

Nic więc dziwnego, że od wielu dni na Kremlu robi się z tego powodu bardzo nerwowo. No bo przecież skoro (teraz już w teorii) druga najpotężniejsza armia świata zostawia na polach walki swój ciężki sprzęt i w popłochu dezerteruje, to oznaczać może tylko jedno – Rosja swoją „operację wojskową” nie tylko przegrywa, ale według wielu ekspertów już przegrała.

Dlatego właśnie informatorzy CNN sugerują, że Putin może ogłosić powszechną mobilizację, co byłoby jednak ryzykownym krokiem. Dlaczego? Otóż działając w ten sposób prezydent Rosji musiałby przyznać, że inwazja na Ukrainę nie przebiega zgodnie z planem. Co jednak dla niego jeszcze gorsze – wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych świąt państwowych w Rosji. Mowa tutaj oczywiście o Dniu Zwycięstwa nad Niemcami podczas II wojnie światowej.

putin wojna wojsko ukraina rosja ropa naftowa gaz paliwo ceny cena
fot. pixabay

9-maja ma być wyjątkowy

Tego dnia na Placu Czerwonym w Moskwie odbywa niemal zawsze defilada wojskowa, która ma pokazać całemu światu jak potężna, przerażająca i dobrze przygotowana do działań zbrojnych jest armia pod wodzą Wladimira Putina. Eksperci przewidują, że będzie to również doskonała okazja do wykorzystania symboliki tego dnia, aby raz jeszcze uderzyć w Ukrainę – tym razem propagandowo. Pojawia się wiele głosów, że Putin będzie chciał ogłosić pełne zwycięstwo nad Krajem rządzonym bohatersko przez Wołodymyra Zełenskiego, lub… w końcu oficjalnie wypowiedzie Ukrainie i Ukraińcom wojnę.

Wszak jak napisaliśmy na początku, należy pamiętać, że aktualnie jest to „tylko i zaledwie” „specjalna operacja wojskowa”.  Byłby to doskonały (kolejny już z resztą w ostatnim czasie) przykład zakłamania i obłudy Kremla. Ale oni już chyba wszystkich na tej planecie do takiej niedorzecznej i śmiesznej narracji przyzwyczaili.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News