PILNE: To pierwszy lakier zmieniający kolor w historii motoryzacji. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście - prawdziwe WOW! [WIDEO]

PILNE: To pierwszy lakier zmieniający kolor w historii motoryzacji. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście - prawdziwe WOW! [WIDEO]

col1bmw2

Podaj dalej

Samochód zmieniający kolor na zawołanie to od lat marzenie wielu kierowców – zwłaszcza wśród płci pięknej. Teraz BMW opatentowało takie rozwiązanie i przyznajemy szczerze, że efekt robi piorunujące wrażenie.

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście

Na targach CES 2022 niemiecki producent za pomocą elektrycznego modelu iX zaprezentował nowy schemat malowania, który na życzenie kierowcy zmienia kolory. W ramach przygotowań do pokazu jeden z przedstawicieli BMW potwierdził, że zademonstruje „technologię, która zmienia kolor nadwozia pojazdu za za pomocą dotknięcia jednego przycisku”. Na tym etapie BMW nie ujawniło żadnych innych szczegółów na temat innowacyjnego lakieru, ale użytkownik Twittera „Out of Spec Studios” przesłał wideo, które pokazuje, jak to działa.

Klip zaczyna się od pokazania iX skąpanego w odcieniu ciemnej szarości, chwilę później całe nadwozie staje się jednak białe. Najwyraźniej stało się tak po tym, jak mężczyzna stojący obok SUV-a aktywował system. Następnie lakier zaczyna przechodzić z szarości w biel. Na pierwszy rzut oka jest to tak dziwaczne, że można by pomyśleć, że ten film jest to ściema, i jest on po prostu dziełem technologii CGI.

Nie jest jasne, czy BMW ma zamiar oferować swoim klientom taką opcję lakieru zmieniającego kolor, czy też został opracowany a następnie zaprezentowany wyłącznie jako nowinka technologiczna.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News