PILNE: To najtańszy ponad 400-konny samochód w Europie. Kosztuje zaledwie 107 tys. zł i wygląda fenomenalnie

PILNE: To najtańszy ponad 400-konny samochód w Europie. Kosztuje zaledwie 107 tys. zł i wygląda fenomenalnie

Infiniti_Q50_Sport_Evropa_prodej_09

Podaj dalej

Niektórzy kierowcy mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że ta marka kiedyś oferowała swoje samochody w Europie. Mimo pięknego wyglądu, doskonałych właściwości jezdnych oraz przede wszystkim – rewelacyjnych jednostek napędowych, auta Infiniti nie podbiły jakoś szczególnie spektakularnie starego kontynentu. Między innymi właśnie dlatego można je dostać u nas w rewelacyjnych cenach.

400 koni za grosze

Infiniti to marka premium Nissana, która 1 kwietnia 2020 roku zakończyła sprzedaż swoich samochodów w Europie Zachodniej. Wszystko przez plan restrukturyzacji, który zakładał skupienie działań na największych i najdynamiczniej rozwijających się rynkach – amerykańskim i chińskim. Od niespełna zatem dwóch lat kupienie nowego auta japońskiej marki jest na naszym kontynencie praktycznie niemożliwe.

Na szczęście jednak w Europie zostało wiele używanych samochodów Infiniti, które można nabyć w bardzo okazyjnych cenach. Najlepszym przykładem może być tutaj model Q50S z 2019 roku. Pod maską tego konkretnego egzemplarza pracuje 3-litrowy silnik V6 biturbo, o mocy 406 KM, który dysponuje momentem obrotowym na poziomie 475 Nm. Te parametry pozwalają rozpędzić auto ważące 1775 kg do setki poniżej 5 sekund. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 300 km/h.

Można więc bez dwóch zdań powiedzieć, że osiągi są po prostu świetne. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę cenę. Samochód który widzicie na zdjęciach pochodzi z 2019 roku, ma przebieg nieco ponad 100 tys. km i jest do kupienia za 25 690 euro, czyli w przeliczeniu około 107 000 zł. Jak twierdzą dziennikarze portalu autoforum.cz, którzy znaleźli w sieci ofertę sprzedaży tego samochodu, kilka podobnych „perełek” jest jeszcze do kupienia. Wystarczy poświęcić odrobinę czasu i przejrzeć najpopularniejsze internetowe serwisy aukcyjne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News