PILNE: Ten rodzaj paliwa zacznie drożeć rekordowo. Jeśli jeździsz na tej mieszance, to nie zazdrościmy

PILNE: Ten rodzaj paliwa zacznie drożeć rekordowo. Jeśli jeździsz na tej mieszance, to nie zazdrościmy

ceny paliw cena diesel benzyna LPG

Podaj dalej

Ceny paliw w Polsce cały czas przyprawiają kierowców o ból głowy. I chociaż w ostatnim czasie zaczęły się one stabilizować, to eksperci przewidują, że cena jednej mieszanki niebawem znów może wystrzelić mocno w górę.

Pod sam koniec marca olej napędowy po 37-groszowej podwyżce był najdroższy w historii Polski. Co prawda ceny Pb95 i Pb98 również nie były niskie, ale i tak akceptowalne, bowiem za litr ON trzeba było zapłacić złotówkę więcej. Niestety wszystko wskazuje na to, że to właśnie „ropa” znów podrożeje. Dziś za litr tej oleju napędowego kierowcy muszą zapłacić średnio 7,71 zł.

paliwo diesel benzyna ceny paliw cena ropa naftowa euro dolar
fot. pixabay

Wszystko przez widomo kolejnych sankcji, które Europa chce nałożyć na Rosję. Nie bez znaczenia jest też wzrost ceny za baryłkę do ponad 120 dolarów, co przekłada się na ceny w hurcie.

Tankowanie diesla będzie drogie

„Kierowcy tylko przez chwilę mogli cieszyć się z obniżek na stacjach i w tym tygodniu koszty tankowania znowu wzrosły. W przypadku diesla podwyżka wyniosła aż 37 groszy i w jej efekcie średnia detaliczna cena tego paliwa na koniec marca ustanowiła nowy historyczny rekord na poziomie 7,66 zł/l. Benzyna 95-oktanowa podrożała w mijającym tygodniu o 8 groszy do poziomu 6,67 zł/l. Autogaz niezmiennie od trzech tygodni kosztuje średnio 3,79 zł/l”. – czytamy na e-petrol.pl.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News