PILNE: Tarcza antyinflacyjna 2.0 wchodzi w życie. Wraca 5 zł za litr benzyny i oleju napędowego!

PILNE: Tarcza antyinflacyjna 2.0 wchodzi w życie. Wraca 5 zł za litr benzyny i oleju napędowego!

lpg premier morawiecki

Podaj dalej

W związku z ekspresowo rosnącą inflacją, w grudniu ubiegłego roku rząd zapowiedział tarczę antyinflacyjną, która miała być swoistym rodzajem wsparcia w postaci dodatków pieniężnych dla osób w złej sytuacji finansowej. Teraz Mateusz Morawiecki przedstawił kolejny plan rządu – tarczę antyinflacyjną 2.0. Sprawdziliśmy co mogą zyskać na niej kierowcy i kiedy wejdzie w życie.

Będzie 5 zł za litr? Wszystko na to wskazuje

Ponieważ inflacja w ostatnich dniach dalej rosła bijąc kolejne rekordy, rzecznik rzecznik rządu, Piotr Müller, w rozmowie z Interią zapowiedział, że we wtorek rząd przedstawi założenia tarczy antyinflacyjnej 2.0. To co najbardziej interesuje kierowców, to oczywiście obniżenie stawki VAT na paliwa.

„Zdecydowałem, że obniżymy stawkę VAT na paliwa z 23 proc. na 8 proc., co przełoży się na obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 groszy.” – powiedział premier w wywiadzie dla portalu interia.pl. Teraz Prezes Rady Ministrów w trakcie dzisiejszej konferencji potwierdził te informacje.

Czego zatem mogą spodziewać się kierowcy? Cóż, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem rządu, już od 1 lutego na stacjach paliw możemy spodziewać się prawdziwej rewolucji. Ceny benzyny powinny spaść mniej więcej o 70 groszy, a autogazu o ok. 40 groszy. Dzięki temu na pylonach przy stacjach paliw ceny PB95 i ON będą znów oscylować w okolicach 5 zł za litr.

lpg premier morawiecki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News