PILNE: Tankujcie dzisiaj na święta. Potem będzie za późno

PILNE: Tankujcie dzisiaj na święta. Potem będzie za późno

diesel benzyna lpg ceny paliw paliwo

Podaj dalej

W ostatnich dniach ceny paliw w całej Polsce są zauważalnie niższe, niż pod koniec marca. Jednak eksperci biją na alarm – jeszcze przed świętami mogą znów podskoczyć. Co jest powodem takiego stanu rzeczy?

Aktualnie ceny podstawowych mieszanek paliw w Polsce są do przyjęcia. Dzisiaj za litr Pb95 kierowcy zapłacą na stacji około 6,42 zł. Ceny oleju napędowego również są zaskakująco dobre – za litr ON trzeba przygotować 14 kwietnia w granicach 7 zł. Tańszy jest również autogaz – w tym przypadku za litr LPG właściciele „zagazowanych” pojazdów muszą wyłożyć na stacji około 3,65 zł. Jednak wszystko wskazuje na to, że przed świętami Wielkanocnymi ten stan rzeczy może ulec zmianie. Niestety – na gorsze.

tankowanie paliwa
pixabay

Nie ma na co czekać, lepiej zatankować

A wszystko oczywiście przez wojnę na Ukrainie oraz brak jakichkolwiek widoków na zawieszenie broni, nie wspominając już o zakończeniu działań militarnych i wycofaniu wojsk rosyjskich z okupowanych terenów. Brak jakichkolwiek rozmów między stroną ukraińską i rosyjską spowodował, że cena za baryłkę ropy znów skoczyła w górę i aktualnie wynosi 105 dolarów. A to o 5 USD więcej, niż jeszcze dwa dni temu.

  • Dodatkowo 12 kwietnia pojawiła się informacja o tym, że w wyniku sankcji i problemów logistycznych sama Rosja wydobywa najmniej ropy od lata 2020 r. – czytamy na biznes.autokult.pl. To niestety wpłynie bezpośrednio na ceny paliw na całym kontynencie.

Jeśli te prognozy się sprawdzą (a wszystko na to wskazuje), znów przy dystrybutorach będziemy musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. I to już przed świętami. Warto zatem się zabezpieczyć i uzupełnić paliwo, póki jest jeszcze w cenach relatywnie akceptowalnych.

źródło: biznes.autokult.pl

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News