PILNE: Tak ceny paliw wyglądają w Wielką Sobotę rano. Tankować, czy się wstrzymać? Zobaczmy gdzie jest najdrożej i najtaniej

PILNE: Tak ceny paliw wyglądają w Wielką Sobotę rano. Tankować, czy się wstrzymać? Zobaczmy gdzie jest najdrożej i najtaniej

diesel benzyna putin ropa

Podaj dalej

W końcu mamy dobre informacje dla kierowców. Dziś ceny paliw pójdą lekko w dół. Analitycy zapewniają, że świąteczne wyjazdy będą tańsze. Zobaczmy jak kształtują się ceny Pb95, ON i LPG na pylonach. Czy są powody do zadowolenia?

Tuż przed świętami zapłacimy za paliwo dużo mniej. Tak przynajmniej twierdzili w środę niezawodni analitycy portalu e-petrol.pl. Zauważają, że w związku z taniejącą ostatnio ropą naftową ponownie spadają ceny paliw przed świętami Wielkiej Nocy.

Tutaj jest najtaniej

Aktualnie na paliwowej mapie Polski cenowo wyróżnia się kilka regionów. Najtaniej jest w  województwie świętokrzyskim – 6,37 zł za litr Pb95, opolskim, gdzie za Diesla zmotoryzowani zapłacą 6,96 zł/l (tutaj warto nadmienić, że to jedyne województwo ze średnia ceną ON poniżej 7 zł) oraz lubelskim, z kolei tutaj autogaz kosztuje 3,56 zł za litr.

A tutaj najdrożej

Najdroższe tankowanie benzyny 95-oktanowej analitycy e-petrol odnotowali w województwie zachodniopomorskim oraz na Podlasiu. Tam za litr tego paliwa płaci się 6,45 zł. Olej napędowy jest najdroższy w Małopolsce, w której za litr Pb95 kierowcy muszą wyłożyć z kieszeni 7,10 zł, a autogaz z ceną 3,72 zł/l na Mazowszu.

DALSZY CIĄG ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM

vat akcyza diesel benzyna
fot. pixabay

Średnie ceny paliw w Polsce w okresie 18-24 kwietnia 2022

– Pb98 6,71-6,86
– Pb95 6,35-6,49
– ON 6,99-7,16
– LPG 3,59-3,69

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News