PILNE: Szok - tyle zapłacimy za paliwo od poniedziałku. Tak niskich cen dawno nie było

PILNE: Szok - tyle zapłacimy za paliwo od poniedziałku. Tak niskich cen dawno nie było

Tankowanie

Podaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu ceny paliw w końcu pójdą w dół. Świętne informacje dla kierowców podali analitycy portalu e-petrol.

W ostatnich tygodniach ceny diesla, benzyny i LPG na polskich stacjach paliw niemal codziennie szły w górę. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że ta karuzela podwyżek w końcu się zatrzyma. Jakie kwoty od przyszłego poniedziałku zobaczą kierowcy na pylonach? Eksperci z portalu e-petrol nie mają wątpliwości – będzie taniej.

paliwo diesel benzyna lpg
fot. pixabay

Dobre prognozy

„Nasza prognoza dla cen detalicznych to 6,89-7,04 zł/l dla benzyny 98-oktanowej i 6,47-6,62 zł/l dla benzyny Pb95. W przypadku diesla ceny nadal będą wyraźnie wyższe od benzyn i tu widełki cenowe wyniosą 7,31-7,52 zł/l. Autogaz, który w dostawach do stacji ostatnio drożał, może kosztować 3,73-3,84 zł/l w omawianym tygodniu” – podali analitycy portalu e – petrol.pl.

Dla porównania, w mijającym tygodniu, według danych przekazanych przez specjalistów e-petrol.pl, ceny paliw kształtowały się następująco: Pb 98 7,19 zł/l, Pb 95 6,79 zł/l, ON 7,59 zł/l, LNG 3,79 zł/l. Różnica jest więc znacząca.

Powodem tak gwałtownej i przede wszystkim sporej obniżki jest sytuacja na rynkach światowych. Spadek cen paliw gotowych przełożyły się na nowe, niższe ceny w hurcie. W przypadku benzyny jest to mniej aż o 55 gr na litrze netto. Olej napędowy jest natomiast tańszy o równą złotówkę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News