PILNE: Sony wypuszcza pierwszego "elektryka". Mamy jego zdjęcia!

PILNE: Sony wypuszcza pierwszego "elektryka". Mamy jego zdjęcia!

Sony-logo-abstract-background_1920x1200

Podaj dalej

Sony bez wątpienia nie jest firmą, która szerzej związana jest z motoryzacją. Wszystko wskazuje jednak na to, że już w najbliższym czasie może się to zmienić.

Na tegoroczne targi CES 2022 Sony przygotowało coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Japończycy zaprezentowali swój najnowszy projekt – elektrycznego SUV-a oznaczonego roboczo jako Vision-S 02, który bazuje na przedstawionym 2 lata temu modelu Vision-S 01. Trzeba przyznać, że samochód robi piorunujące wrażenie.

Najnowsze „dziecko” marki Sony pomieści on na pokładzie aż 7 osób, a ze względu na wymiary wynoszące aż 4,9 m długości, 1,93 m szerokości i 1,65 m wysokości można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że będzie to pojazd ekstremalnie komfortowy. 

Vision-S 02 napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 544 KM. To pozwala pokonać pierwszą „setkę” poniżej 5 sekund. Oczywiście auto jest należycie wyposażone. Znajduje się w nim aż 40 rozmaitych czujników, kamer, radarów oraz systemów wspierających kierowcę.

Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy Vision pojawi się na drogach. Dopiero na wiosnę 2022 roku ma zostać uruchomiona spółka Sony Mibility Inc. Będzie ona odpowiadać za “sprawdzenie możliwości wejścia na rynek pojazdów elektrycznych”. Dopiero później Japończycy zdecydują, czy produkcja tego auta ma jakikolwiek sens.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News