PILNE: Ruszyła akcja "Drony na wschód". Między innymi również tak pomagamy Ukrainie

PILNE: Ruszyła akcja "Drony na wschód". Między innymi również tak pomagamy Ukrainie

policyjny dron mandat mandaty (3)

Podaj dalej

Organizacje pozarządowe i biznesowe, osoby prywatne i przedstawiciele administracji rządowej, w ramach akcji #DronyNaWschód, wspólnie działają na rzecz pomocy Ukrainie, przez zbiórkę używanych dronów mogących posłużyć do dokumentowania zniszczeń wywołanych działaniami wojennymi.

Małe drony z kamerami mogą skutecznie wspomóc akcje ratownicze w przypadku ewakuacji ludzi z bombardowanych budynków. Drony mogą także posłużyć dokumentalistom w zbieraniu materiałów dotyczących zniszczeń dokonanych przez działania wojenne.

W ramach akcji przyjmowane są drony nowe, używane, ale także niesprawne oraz części zamienne i podzespoły – baterie, aparatury, czy kontrolery lotu. Aby przekazać dron lub sprzęt, należy wypełnić formularz: https://bit.ly/drones4ua Przesłanie sprzętu odbywa się za darmo, z wykorzystaniem vouchera na paczkomat InPost.

policyjne drony polska policja
fot. pixabay

Cały otrzymany sprzęt zostanie poddany serwisowaniu i gotowy do użytku będzie przekazany na granicę. Akcję można także wesprzeć darowizną, która zostanie przeznaczona m.in. na zakup części. W tym celu wystarczy przelać dowolną kwotę na konto Fundacji Instytutu Mikromakro.

Realizatorami akcji są Polska Izba Systemów Bezzałogowych oraz Fundacja Instytut Mikromakro, Fundacja Digital University, Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa, magazyn Świat Dronów, społeczność Drones Polska oraz InPost.  Jej pomysłodawcą jest Sławek Huczała, a wsparcie serwisowe zapewnia Spartaqs Group. Akcję wspiera i koordynuje Dariusz Werschner – pełnomocnik ministra infrastruktury ds. bezzałogowych statków powietrznych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News