PILNE: Rewolucja na stacjach staje się faktem. Będzie można płacić za pomocą tablic rejestracyjnych

PILNE: Rewolucja na stacjach staje się faktem. Będzie można płacić za pomocą tablic rejestracyjnych

diesel tankowanie paliwo

Podaj dalej

W czasach ogólnoświatowej pandemii koronawirusa wiele firm – w tym również koncerny paliwowe – stara się umożliwić swoim klientom płacenie za produkty i usługi w taki sposób, aby transakcja była jak najbezpieczniejsza. Płacenie za paliwo za pośrednictwem tablicy rejestracyjnej to kolejny, milowy krok w kierunku płatności bezkontaktowych, który właśnie wchodzi w życie. I co najważniejsze – działa świetnie.

Zatankuj paliwo, zapłać tablicą

Rozwiązanie o którym mowa nazywa się Pay by Plate i dostępne jest na stacjach Circle K. Jak to działa? Cóż w ogólnym uproszczeniu, metoda ta umożliwia klientom  płacenie za paliwo w oparciu o rozpoznawanie tablic rejestracyjnych i przy użyciu dedykowanej aplikacji. Funkcja jest bardzo prosta w użyciu i nikomu nie powinna sprawić większych problemów, bowiem nie wymaga ani karty, ani nawet kodu PIN. Wystarczy po prostu podjechać pod dystrybutor, zatankować wybrane paliwo, a następnie jak gdyby nigdy nic – odjechać.

tankowanie diesel benzyna

Aby jednak móc tankować w ten jakże komfortowy sposób należy zrobić jedną rzecz – ściągnąć aplikację, a następnie powiązać z nią naszą kartę płatniczą. Następnie po podjechaniu pod dystrybutor, specjalne skanery odczytują numery naszych tablic i odblokowują stanowisko tankowania. Po uzupełnieniu paliwa, aplikacja obciąża nasze konto kwotą, jaką normalnie powinniśmy uiścić przy kasie. Genialne w swojej prostocie.

Niestety w ten sposób mogą aktualnie tankować tylko kierowcy w Danii i Szwecji. Najważniejsze jest jednak to, że Circle K pracuje nad wprowadzeniem tej metody na wszystkich swoich stacjach – w tym oczywiście również w Polsce. W tym miejscu warto wspomnieć, że aktualnie nad podobnym systemem pracuje również Orlen.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News