PILNE: Putin umiera na raka? The Times: "Nie rozstaje się z onkologiem"

PILNE: Putin umiera na raka? The Times: "Nie rozstaje się z onkologiem"

putin-paliwa-rosja

Podaj dalej

Sensacyjne doniesienia odnośnie stanu zdrowia Władimira Putina płyną z Wysp Brytyjskich. Dzienniki The Times i Daily Mail podają, że prezydent Rosji jest poważnie chory i nie rozstaje się ze swoim onkologiem.

Z przeprowadzonego przez dziennikarzy Timesa dziennikarskiego śledztwa wynika, że prezydent Putin był odwiedzany przez chirurga onkologa aż 35 razy w ciągu czterech ostatnich lat. Wszystkie wizyty odbywały się w jego rezydencji w Soczi nad Morzem Czarnym.

Potwierdzają to członkowie Proyekt, czyli rosyjskiej grupy dziennikarzy śledczych. Co więcej, twierdzą oni, że osoba, która tak bardzo troszczy się o zdrowie Putina to znany w Rosji Jewgienij Sieliwanow – chirurg onkolog specjalizujący się w raku tarczycy. W sumie w ciągu ostatnich lat Putin miał spotkać się z nim aż 166 razy.

Praca cenionego lekarza – ukazująca jego specjalizację medyczną – nosiła tytuł: „Sekrety w diagnostyce i leczeniu operacyjnym pacjentów w podeszłym wieku z rakiem tarczycy”. Co jednak najciekawsze, Putin publicznie wykazał zainteresowanie problemem raka tarczycy. W lipcu 2020 roku spotkał się z szefem Narodowego Centrum Badań Medycznych ds. Endokrynologii Iwanem Diedowem.

„Dedov powiedział prezydentowi o wysokiej częstości występowania raka tarczycy i mówił o nowym leku hormonalnym Tyrogin, który zwalcza przerzuty po operacji.”podaje Daily Mail.

Ceny ropy najwyższe od lat

Po ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę, rynek błyskawicznie zareagował na wojenną zawieruchę. Ceny w mgnieniu oka ropy przekroczyły cenę 100 dolarów za baryłkę, co było najwyższą ceną od 2014 roku. Rosja to trzeci największy producent ropy naftowej, po Arabii Saudyjskiej i Stanach Zjednoczonych, odpowiadający za ok. 10 proc. globalnej podaży. W lutym tamtejsza produkcja wzrosła o ok. 50 tys. baryłek dziennie – do poziomu 11,05 mln.

źródło: Daily Mail, The Times

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News