PILNE: Porównanie cen paliw. Spore obniżki względem marca - dziś warto zatankować

PILNE: Porównanie cen paliw. Spore obniżki względem marca - dziś warto zatankować

paliwo ceny paliw ropa naftowa dolar złoty

Podaj dalej

W końcu mamy świetne wieści dla kierowców. Analitycy są zdania, że spadające notowania ropy naftowej przyczynią się do tego, że w najbliższych dniach wzrost cen paliw znacząco wyhamuje, a następnie zostanie ustabilizowany. Co więcej, w przypadku autogazu możliwe są nawet pierwsze od przeszło miesiąca obniżki. Jedno jest pewne, w kwietniu już jest sporo taniej, niż w marcu.

Porównanie cen paliw – marzec/kwiecień 2022

Jak podaje Polska Izba Paliw Płynnych, cena benzyny 95 w Polsce spadła przez miesiąc o 36 gr. Teraz trzeba średnio płacić 6,48 zł za litr. Równo miesiąc wcześniej, czyli 8 marca, za litr tej samej mieszanki kierowcy musieli zapłacić 6,84 zł za litr – podaje PIPP.

Olej napędowy również kosztuje mniej – średnia cena ON spadła w tym czasie o 0,29 zł – do 7,20 zł za litr. Właściciele pojazdów napędzanych autogazem muszą zapłacić za litr LPG 3,65 zł, a to o 39 groszy więcej niż 8 marca. Eksperci przewidują jednak, że niebawem również LPG zacznie stopniowo tanieć.

Dlaczego ma być taniej?

Specjaliści i analitycy Polskiej Izby Paliw Płynnych tłumaczą spadki cen benzyny 95 i oleju napędowego przede wszystkim pewną stabilizacją cen na światowych rynkach. Przez to spadły też nieco ceny hurtowe paliw w Polsce.

paliwo benzyna tankowanie za darmo
fot. pixabay

PAP

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News