PILNE: Poczekajcie z tankowaniem o ile to możliwe. W przyszłym tygodniu nagły zwrot w sprawie cen paliw na stacjach

PILNE: Poczekajcie z tankowaniem o ile to możliwe. W przyszłym tygodniu nagły zwrot w sprawie cen paliw na stacjach

benzyna diesel ceny ropa naftowa baryłka brent (3)

Podaj dalej

W końcu na horyzoncie pojawiły się dobre informacje dla wszystkich kierowców – pierwsze od bardzo dawna.

Ceny paliw na stacjach benzynowych spadają. Co prawda wolno, ale jednak. Najważniejsze jest jednak to, że według analityków ten trend ma się utrzymać, a efektem tego będzie powrót do normalnych cen na pylonach przy stacjach paliw.

Będzie taniej – w końcu

notowanie e-petrol ceny paliw cena paliwo paliwa diesel olej napędowy benzyna lpg
fot. pixabay

W ostatnim czasie ceny na stacjach paliw wystrzeliły jak z procy. Każdego dnia kolejnego dnia kierowcy chcący uzupełnić paliwo musieli płacić od kilkunastu, do kilkudziesięciu groszy więcej na litrze. W pewnym momencie za litr oleju napędowego trzeba było zapłacić nawet ponad 8 zł.

Ceny benzyny również nie napawały optymizmem – podstawowa Pb95 kosztowała grubo ponad 7 zł/l. Drożyzna wynikała głównie z dwóch rzeczy. Gwałtownie podskoczyła cena ropy na światowych rynkach, oraz przede wszystkim – w hurtowniach.

Wyraźne zmiany już można zaobserwować

Na szczęście od 9 marca ceny w hurcie spadają w ekspresowym tempie – równie szybkim, co rosły. Jeśli taki trend się utrzyma (a według analityków tak właśnie będzie), to już pod koniec przyszłego tygodnia kierowcy mogą liczyć na powrót do normalności, a więc ceny w okolicach 5,90 – 6 zł/l.

Jak podaje autokult.pl w ostatnich dniach w Lotosie ceny benzyny spadły z 6624 do 6305 zł za m³, a oleju napędowego z 7699 do 7060 zł za m³. Zdecydowanie warto więc wstrzymać się z tankowaniem i na bieżąco monitorować ceny paliwa na stacjach – przynajmniej do końca przyszłego tygodnia.

tankowanie paliwa
fot. pixabay

źródło: autoklut.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News