PILNE: Pociski spadają tuż przy naszej granicy. Nie żyje żołnierz z Włodzimierza. To zdjęcie zostało zrobione w Polsce

PILNE: Pociski spadają tuż przy naszej granicy. Nie żyje żołnierz z Włodzimierza. To zdjęcie zostało zrobione w Polsce

FMlIxHxXIAMHToq

Podaj dalej

Niestety stało się to, czego spodziewali się eksperci z całego świata. Wojna objęła już terytorium niemal całej Ukrainy. Najbardziej niepokojące jest jednak to, że pociski spadają zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy z Polską.

Jak poinformowały władze miasta Włodzimierz Wołyński na Ukrainie, w minioną niedzielę rano w wyniku ostrzału rakietowego wojsk rosyjskich z terytorium Białorusi zginął młodszy sierżant Serhij Grebeniuk. Pociski spadły niecałe 15 kilometrów od granicy z Polską. I

nformację potwierdził szef Wołyńskiej Obwodowej Administracji Państwowej Jurij Poguljajko. Trzy rakiety wystrzelone z Białorusi trafiły w magazyny jednostki wojskowej. Dym po ataku widoczny był z przejścia granicznego Zosin-Uściług.

– Kolejna ciężka strata… Uderzenie rakietowe, które wstrząsnęło całym miastem rankiem 27 lutego, odebrało życie żołnierzowi, młodszemu sierżantowi Serhijowi Grebeniukowi. Bohater, który pochodził z Włodzimierza, do ostatniej minuty życia wykonywał swój obowiązek podczas gotowości bojowej. Rodzinie zmarłego składamy szczere kondolencje. Wieczna pamięć Bohaterowi!!! – poinformowała Wspólnota Terytorialna Miasta Włodzimierz Wołyński.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News