PILNE! Po weekendzie koniec z darmowym parkowaniem. 15 listopada zmieni się bardzo wiele

PILNE! Po weekendzie koniec z darmowym parkowaniem. 15 listopada zmieni się bardzo wiele

parkowanie płatne

Podaj dalej

Od 15 listopada Warszawska Strefa Płatnego Parkowania rozszerzy się o Ochotę i Żoliborz. W tych dzielnicach po weekendzie zostanie uruchomionych kolejne 250 parkomatów, a mieszkańcy będą mogli wybrać jeden z dwóch abonamentów – rejonowego i obszarowego.

Abonamenty będą się różnic

Mieszkańcy Ochoty i Żoliborza, którzy korzystać będą ze strefy płatnego parkowania mogą skorzystać z jednego z dwóch abonamentów. Pierwszy to rejonowy, którego koszt wynosi zaledwie 30 zł rocznie – pakiet ten obejmuje kilkadziesiąt miejsc parkingowych bezpośrednio w okolicy miejsca zamieszkania.

Drugi jest znacznie droższy, a jego wykupienie będzie kosztowało aż 600 zł rocznie. Decydując się na abonament obszarowy mieszkańcy będą mieli jednak zdecydowanie większy zasięg, który obejmuje nawet do 1200 miejsc parkingowych na kilku osiedlach. W tym przypadku płatność będzie można rozłożyć na raty – 2x 300 zł.

Akcja informacyjna na szeroką skalę

Dokumentów wyrabianych przez mieszkańców, zwłaszcza Ochoty i Żoliborza, przybywa z każdym dniem. Do końca ubiegłego tygodnia (6 listopada) Zarząd Dróg Miejskich wydał aż 5256 abonamentów – 4912 rejonowych i 344 obszarowe.

Od wielu tygodni trwa  kampania informacyjna przygotowana przez Zarząd Dróg Miejskich. ZDM chc bowiem, aby mieszkańcy Ochoty i Żoliborza byli jak najlepiej powiadomieni o rozszerzeniu SPPN o nowe obszary. Dlatego przygotowane zostały plakaty i ulotki rozsyłane pocztą do osób mieszkających przy ulicach, które od 15 listopada zostaną objęte strefą (na Ochotę trafi 32,9 tys. ulotek, a na Żoliborz – 28 tys.). O powiększeniu SPPN przypomina także 58 autobusów miejskich, których tylne ściany oklejone zostały reklamą o nowym obszarze strefy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News