PILNE: Planujesz wyjazd do Austrii na narty? Od 1 listopada bez tego dokumentu nie masz po co jechać na stok

PILNE: Planujesz wyjazd do Austrii na narty? Od 1 listopada bez tego dokumentu nie masz po co jechać na stok

ski-slope-g4af9d5bed_1280

Podaj dalej

Kolejna fala pandemii COVID-19 rozkręca się w Europie na dobre. Od 1 września do 21 października włącznie to okres, gdy wyraźnie było już widać, że czwarta fala epidemii w Polsce narasta. W tym czasie w całym kraju potwierdzono ponad 66,6 tysięcy zakażeń koronawirusem. Niestety w całej Europie jest podobnie. Nic więc dziwnego, że niektóre kraje kolejny raz zdecydowały się wprowadzić ograniczenia.

Do Austrii na narty? Tak, ale…

Jeśli zatem planujemy wyjazd na narty do np. Austrii, to jak najbardziej będzie to możliwe. Oczywiście pod warunkiem, że spełniamy jeden z kilku warunków. Jak podał portal onet.pl – od 1 listopada w miejscach pracy w Austrii obowiązywać będzie certyfikat potwierdzający zaszczepienie przeciw COVID-19, wyzdrowienie lub uzyskanie negatywnego wyniku testu. Taką decyzję podjął w minioną środę minister zdrowia Wolfgang Mueckstein.

fot: pixabay

Jak się okazuje,  restrykcje dotkną również turystów. Tej zimy w Austrii na wyciągach narciarskich będą wymagane maseczki i unijne certyfikaty covidowe. Kraj chce odzyskać zagranicznych gości, ale nie kosztem lawinowo rosnącej ilości zakażeń. Już we wrześniu rząd w Wiedniu przedstawił warunki pod jakimi będzie można uprawiać turystykę zimową w najbliższym sezonie. Mowa oczywiście o zasadzie „3G” – od niemieckich słów: geimpft – zaszczepiony, genesen – ozdrowiały i getestet – przetestowany.

Co za tym idzie, wszyscy goście z zagranicy którzy będą chcieli zakupić karnet na stok, będą musieli okazać jeden z dokumentów który potwierdza, że są ozdrowieńcami, mają aktualny – negatywny wynik testu na covid, lub są zaszczepieni. W przeciwnym razie obsługa stoku będzie zmuszona odesłać nas z kwitkiem. Co bardzo istotne, do tej pory nie wiadomo jeszcze jakie warunki będzie trzeba spełnić, żeby zameldować się w hotelu. Najprawdopodobniej decyzję w tej sprawie poznamy w ciągu najbliższych dni.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News