PILNE! Oto nowe najszybsze auto na świecie. O takiej marce nikt wcześniej nie słyszał, kosztuje 10 milionów [ZDJĘCIA]

Jeśli do tej pory myśleliście, że najszybszym samochodem na świecie jest któryś model Bugatti, Koenigsegg’a, McLarena, Ferrari, czy np Lamborghini, to musimy wyprowadzić Was z błędu. Oto nowe najszybsze auto na świecie. Chociaż zapewne nikt wcześniej o nim nie słyszał.

PILNE! Oto nowe najszybsze auto na świecie. O takiej marce nikt wcześniej nie słyszał, kosztuje 10 milionów [ZDJĘCIA]
Podaj dalej

Rimac Nevera to elektryczny hipersamochód zaprojektowany od podstaw i wyprodukowany w całości w Chorwacji. To cudo napędzane jest przez aż cztery silniki elektryczne – po jednym na każde koło. Łącznie jednostki te generują kosmiczne 1914 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 2360 Nm.

A teraz to, co tygryski lubią najbardziej – przyspieszenie i prędkość maksymalna. Rimac do 100 km/h rozpędza się poniżej 2 sekund, a konkretnie 1,85 s. Co do prędkości maksymalnej natomiast, wynosi ona 412 km/h. Co jednak najciekawsze, auto posiada największy zestaw baterii jaki kiedykolwiek zainstalowano w aucie elektrycznym. Dzięki temu jego zasięg na jednym ładowaniu jest olbrzymi – 550 km.

Niestety, jak to bywa w przypadku supersamochodów, na ten pojazd będą mogli pozwolić sobie jedynie wybrani. Wszystko przez cenę – 10 milionów złotych i limitowanej do 150 sztuk produkcji.

źródło: wyborkierowcow.pl

Przeczytaj również