Pilne: Oto nowa marka na polskim rynku. Poznaliśmy polską cenę tego wyjątkowego SUV-a

Pilne: Oto nowa marka na polskim rynku. Poznaliśmy polską cenę tego wyjątkowego SUV-a

1366_2000

Podaj dalej

W Polsce nowi producenci samochodów pojawiają się raz na dekadę, lub dekad kilka. Nic więc dziwnego, że debiut marki Ineos odbił się u nas szerokim echem. W tym materiale zajmiemy się tym, czym właściwie Ineos jest i przede wszystkim – co ma do zaoferowania polskim klientom.

Ineos Automotive, czyli nowy gracz na rynku motoryzacyjnym

Historia marki Ineos na kolana nie powala. To wywodząca się z branży chemicznej brytyjska firma, której właściciel jest jednym z najbogatszych ludzi na wyspach z majątkiem wycenianym na 11 miliardów funtów, czyli w przeliczeniu prawie 60 miliardów zł. Sir Jim Ratcliffe – bo oni tutaj mowa – zapragnął kiedyś stworzyć rasowego SUV-a, ale nie takiego do miasta. Co to, to nie.

Miał to być rasowy offroader na wzór takich klasyków jakimi niewątpliwie są Land Rover Defender, Jeep Wrangler czy Toyota LandCruiser 70. A że człowiek, którego firma działa w 25 krajach, zatrudnia 26 tys. pracowników i przynosi roczne dochody na poziomie 60 mln dolarów może sobie na to pozwolić, to ze słów przeszedł do czynów.

Ineos Grenadier

Produkcja modelu Ineos Grenadier rozpocznie się już niebawem, bo w połowie 2022 r. Samochód będzie produkowany w Hambach we Francji. Pierwotnie był to zakład Daimlera, ale Niemcy postanowili przeprowadzić się do Chin – bo tam właśnie niebawem produkowany będzie Smart. Według wstępnych założeń każdego roku z taśmy produkcyjnej ma zjechać 300 tys. Grenadierów.

Ineos Grenadier – specyfikacja

Jak wspomnieliśmy na początku, Grenadier ma być autem w pełni użytkowym. Nie może zatem dziwić to w jaki sposób jest wykonany. Powiemy tylko, że jest bardzo surowo. W środku dosłownie wszystkie pokrętła, przełączniki i inne „guziki” są wielkości pomarańczy, by można było obsługiwać je bez większych problemów nawet w roboczych rękawicach. Podłoga z kolei wykonana jest z tworzywa sztucznego. Nie ma więc żadnych przeciwskazań, aby spłukiwać z niej błoto wodą pod wysokim ciśnieniem. Do środka wciśniemy też jedną europaletę.

Ineos Grenadier

Jak podaje portal money.pl znajdziemy tu również napęd 4×4 Tremec, 8-biegową skrzynię automatyczną z BMW. Od bawarskiej marki pochodziła będzie również 6-cylindrowa jednostka napędowa. Niestety cena jest spora. Szacuje się, że pojazd w Polsce będzie kosztował prawie 280 tys. zł. Wszystko okaże się jednak, kiedy zaprezentowany zostanie oficjalny cennik Ineos Grenadier’a w naszym kraju.

 

źródło: money.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News