PILNE: Oto najnowszy radiowóz polskiej policji - ma napęd 4x4 i tyle koni, że zwija asfalt. Nie ucieknie mu nic [WIDEO]

PILNE: Oto najnowszy radiowóz polskiej policji - ma napęd 4x4 i tyle koni, że zwija asfalt. Nie ucieknie mu nic [WIDEO]

s1pol2

Podaj dalej

Od wielu lat Polska Policja nie ma absolutnie czego wstydzić za granicą. Podobnie jak na zachodzie, funkcjonariusze nad Wisłą mogą korzystać z najnowocześniejszego sprzętu. W tym oczywiście – policyjnych radiowozów. Najlepszy na to dowodem jest samochód, który zasilił flotę dolnośląskich policjantów. Musimy przyznać, że jesteśmy pod wrażeniem.

Już niebawem na drogach Dolnego Śląska patrolować ulice zacznie Skoda Superb. Auto jest jednak wyjątkowe – posiada napęd na 4 koła, dysponuje mocą 280 km/h i jest wyposażona oczywiście w specjalny wideorejestrator. Dzięki tym parametrom będzie to bez wątpienia najnowocześniejszy i jeden z najszybszych radiowozów w kraju.

Samochód został zakupiony częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji, a częściowo ze środków samorządu lokalnego w układzie 50% na 50%.

Policyjna Skoda Superb – zdjęcie poglądowe

„Parametry skody pozwolą użytkującym ją funkcjonariuszom zatrzymać nawet najbardziej nieodpowiedzialnych kierowców. Niestety mylą oni często drogi z torami wyścigowymi, rażąco przekraczając obowiązujące limity prędkości. To już kolejny pojazd służbowe, które w tym roku trafił do dyspozycji dolnośląskich policjantów. Łącznie flota naszego garnizonu w roku 2021 zasilona została 80 nowymi radiowozami, w tym wieloma wysoce specjalistycznymi autami, które pomagają mundurowym w realizacji najróżniejszych czynności, jak choćby obsługa wypadków drogowych.” – czytamy na stronie policja.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News