PILNE: Od dziś nowe ceny paliw na stacjach. Kierowcy mogli się tego spodziewać, oto co czeka ich pod dystrybutorami

PILNE: Od dziś nowe ceny paliw na stacjach. Kierowcy mogli się tego spodziewać, oto co czeka ich pod dystrybutorami

paliwo_pixa

Podaj dalej

W ostatnim czasie możemy mówić o paliwowej ruletce na stacjach benzynowych. Ceny zmieniają się kilka razy dziennie, a kierowcy płaczą i płacą. Dziś kwoty za litr wybranej mieszanki na pylonach niestety znów nie są takie, jkabyśmy tego wszyscy sobie życzyli. Ale dramatu na szczęście nie ma.

Aktualnie ceny paliw zależą od tego, czy Amerykanom uda się zahamować wzrost notowań ropy naftowej. Jak wynika z danych BM Reflex, pod koniec ubiegłego miesiąca za litr benzyny bezołowiowej 95 płacono średnio 6,68 zł/l –. Olej napędowy kosztował natomiast w okolicach 7,02 zł/l, a więc o 4 gr/l więcej niż w poprzednim tygodniu.

Kiedy wydawało się, że ceny paliw powoli zaczynają się stabilizować, na początku kwietnia znów obserwujemy podwyżki. Na szczęście są one niewielkie i „jeszcze” akceptowalne.

W takich przedziałach kształtują się aktualne ceny paliw w Polsce w poniedziałek 4 kwietnia:

Pb98 – 6,96-7,11
Pb95 -6,63-6,77
ON – 7,62-7,77
LPG -3,69-3,79

W tym miejscu warto zaznaczyć, że byłyby one zdecydowanie większe i jeszcze bardziej drenowały kieszenie kierowców, gdyby nie lutowa obniżka VAT-u z 23% na zaledwie 8%. Gdyby nie to, benzyna kosztowałaby najprawdopodobniej już ponad 8 zł, a olej napędowy w granicach 9 zł za litr. Na razie VAT pozostanie obniżony do tej wartości do połowy tego roku, jednak jest wysoce prawdopodobne, że rząd zdecyduje się utrzymać poziom 8% nawet do 31 grudnia br.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News