PILNE: Nie będzie wcześniejszego 800+. Poznaliśmy oficjalne stanowisko ministerstwa

PILNE: Nie będzie wcześniejszego 800+. Poznaliśmy oficjalne stanowisko ministerstwa

bon turystyczny wczasy pod gruszą wakacje dodatek pieniądze

Podaj dalej

Podczas weekendowej konwencji „Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości” prezes Jarosław Kaczyński ogłosił, że od nowego roku świadczenie wychowawcze „500 plus” zostanie podniesione do 800 zł.

Będzie to pierwsza waloryzacja świadczenia od momentu uruchomienia programu Rodzina 500 plus. Zwiększone świadczenie wychowawcze będzie nadal przyczyniać się do poprawy sytuacji polskich rodzin – skomentowała minister Marlena Maląg. Minister Maląg zapewniła, że równocześnie wszystkie inne programy: m.in. „Mama 4 plus”, „Maluch plus”, „Dobry start”, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” cały czas będą prowadzone.

Zasady przyznawania świadczenia nie zmienią się. Przysługuje ono wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Obecnie korzysta z niego ponad 6,5 mln dzieci. Powszechność tego programu jest jego siłą – dodała minister Maląg.

800+ tak, ale nie od razu

„Wyższe świadczenie wychowawcze już od przyszłego roku!” – tak brzmi komunikat, który wczoraj pojawił się na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Oznacza to, że na znacznie podwyższone 500+ będziemy musieli poczekać przynajmniej do 1 stycznia 2024. Wcześniej politycy opozycji apelowali, aby 800+ było wprowadzone już od 1 czerwca – czyli na długo przed kolejnymi, zaplanowanymi na jesień wyborami parlamentarnymi. Jak się jednak okazało, takie rozwiązanie przynajmniej na razie nie wchodzi jeszcze w grę.

Prezesie, jeśli chcesz naprawdę pomóc polskim rodzinom, a nie uprawiać wyborczą grę, to możemy to zrobić wspólnie w Sejmie, tak żeby ta waloryzacja świadczenia dla polskich dzieci stała się faktem w Dniu Dziecka 1 czerwca, a nie na sylwestra 2024 – zwrócił się były premier Donald Tusk do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News