PILNE! Na rządowej stacji benzynowej paliwo jest śmiesznie tanie. Mogą tankować tam wszyscy

Zapewne niewielu kierowców słyszało wcześniej o czymś takim, jak rządowa stacja benzynowa. A zdecydowanie warto wiedzieć o funkcjonowaniu takiej placówki, bowiem ceny benzyny i oleju napędowego są tam aktualnie najniższe w Polsce.

stacja-benzynowa-tankowanie-diesel-benzyna
Podaj dalej

Taniej nie znajdziecie

Nadzorowana przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej (COAR) stacja benzynowa przy ul. Powsińskiej w Warszawie oferuje paliwo tańsze od średnich w kraju. Dzisiaj można kupić tam PB 95 oraz olej napędowy w cenie 5,87 zł za litr. To cena poniżej przeciętnej, która jest bardzo atrakcyjna tym bardziej, że w najbliższych dniach na stacjach paliw ceny mają jeszcze wzrosnąć. Obecnie na większości stacji w kraju trzeba płacić nawet 6,03 zł.

Co jednak najważniejsze, na stacji przy ul. Powsińskiej tankować mogą nie tylko kierowcy rządowych limuzyn. „Na swoim terenie posiadamy również stację benzynową, która wyróżnia się konkurencyjnymi cenami paliw i jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych”można przeczytać na stronie centrum.gov.pl. Cena paliwa na stacji należącej do COAR, ustalana jest na podstawie ceny zakupu powiększonej o marżę handlową.

tankowanie diesel benzyna

Zapasy na dwa lata

Jak ustalili dziennikarze portalu innpoland.pl – Centrum Obsługi Administracji Rządowej ogłosiło właśnie przetarg. Dotyczy on zakupu 545 metrów sześciennych oleju napędowego i 1270 metrów sześciennych benzyny. To około 50 cystern. Szacunkowa wartość netto zamówienia wynosi 8 468 400,00 zł (brutto 10 416 132,00 zł). Taka ilość paliwa ma wystarczyć na dwa lata.

stacja-benzynowa-tankowanie-diesel-benzyna

 

Przeczytaj również