PILNE: Masz takie BMW i jeździsz ponad 140km/h? Uważaj, te auta lubią się zapalić!

PILNE: Masz takie BMW i jeździsz ponad 140km/h? Uważaj, te auta lubią się zapalić!

bmw-logo

Podaj dalej

Jak powszechnie wiadomo, każdemu producentowi samochodów raz na jakiś czas zdarza się wypuścić model, który lubi sprawiać problemy. Nie inaczej jest w przypadku najbardziej renomowanych i cenionych marek na świecie. Takich jak chociażby BMW.

Każdy samochód po jakimś czasie się zepsuje – od tej reguły nie ma wyjątku. Zanim więc zdecydujemy się na konkretny model, warto zorientować się, z czym możemy mieć problem. Części do niektórych aut mogą generować naprawdę wielkie koszty. Gorzej, gdy dojdzie do samozapłonu. Wtedy sytuacja mocno się komplikuje.

Dokładnie 1 lutego portal Auto Express poinformował o ogromnych problemach policyjnych BMW N57. Montowane w nich trzylitrowe jednostki wysokoprężne zaczęły zapalać się przy wyższych prędkościach (powyżej 140 km/h). Sytuacja była na tyle poważna, że policja w Wielkiej Brytanii wydała kuriozalny komunikat, aby funkcjonariusze użytkujący te samochody służbowo… nie angażowali się w szybkie pościgi. Co jak co, ale głupszej rzeczy nie słyszeliśmy dawno.

Oczywiście w mediach zawrzało, więc BMW również odniosło się do sprawy. Bawarski koncern co prawda nie ujawnił dokładnej natury tych awarii, ale przedstawiciele marki twierdzą, że problem występuje tylko w samochodach policyjnych, ze względu na „nieumiejętne ich użytkowanie”.

Co to dokładnie znaczy? Tego nie wiadomo. Jeśli jednak faktycznie tak jest, to problem nie powinien dotyczyć N57, które radiowozami nie są. To już jakiś plus, jednak skoro nie wiadomo o co chodzi, to lepiej dmuchać na zimne.

bmw-logoW swoim oświadczeniu rzecznik BMW UK powiedział: Bezpieczeństwo naszych klientów i ich pojazdów ma ogromne znaczenie dla BMW. Od jakiegoś czasu współpracujemy z policją w sprawie usterki technicznej związanej z niewielką liczbą specjalnych pojazdów o wysokich osiągach. Ten problem wiąże się ze szczególnym sposobem, w jaki policja obsługuje te wyczynowe pojazdy. Unikalny profil użytkowania stanowi dodatkowe obciążenie dla niektórych komponentów, dlatego BMW określiło specjalny program serwisowy dla tych samochodów. Nie ma potrzeby podejmowania działań w przypadku pojazdów cywilnych. Ściśle współpracujemy z policją.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News