PILNE: Kupiłeś paliwo za drogo? Zwrot pieniędzy jest możliwy - Polacy już to robią

PILNE: Kupiłeś paliwo za drogo? Zwrot pieniędzy jest możliwy - Polacy już to robią

ceny paliw diesel benzyna lpg stacja paliw (2)

Podaj dalej

Inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała, że ceny paliw na całym kontynencie zaczęły rosnąć w ekspresowym tempie. Ludzie zaczęli więc szturmować stacje benzynowe, aby zrobić zapasy. Niestety – niektórzy właściciele i operatorzy stacji postanowili to wykorzystać, ekstremalnie zawyżając ceny. Na szczęście, pieniądze można odzyskać.

Zostawił na stacji 599 zł!

Portal twojepajeczno.pl poinformował, że jeden z mieszkańców miejscowości Sulmierzyce musiał zapłacić za paliwo w Ostrołęce aż 599 zł –  9,99 zł za litr benzyny i 4,99 zł za litr LPG. Skąd wzięła się tak ogromna kwota? Otóż w tamtym czasie na terenie powiatu pajęczańskiego dwie stacje benzynowe sprzedawały benzynę, olej napędowy i LPG absolutnie zawrotnych cenach. Nic dziwnego, że kolejnego dnia, kiedy opadły emocje związane z wybuchem wojny i obawą o dostępność paliw, mężczyzna poczuł się oszukany.

Normalnie w takich sytuacjach szanse na odzyskanie pieniędzy są niemal zerowe. Tankowanie samochodu jest dobrowolne, a ceny na pylonach informują klientów ile będą musieli zapłacić za litr wybranego paliwa. W tym jednak przypadku było inaczej. Kierowca wrócił z paragonem na stację, i poprosił o zwrot kwoty, którą przepłacił za paliwo. Ku jego zdziwieniu, pieniądze odzyskał bez najmniejszych problemów.

panika ludzie uspokójcie się stacje paliw banki pieniądze paliwo
fot. pixabay

„O całej sytuacji poinformował naszą redakcję. Jak tłumaczy chciałby zachęcić inne osoby – które przepłacił – aby te również zgłaszały się w celu odzyskania pieniędzy.” – czytamy na stronie twojepajeczno.pl

Właściciele stacji benzynowych powinni zaniechać podobnych praktyk, jeśli nie chcą mieć sporych problemów. Prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek na swoim koncie na Twitterze zapowiedział on, że w trybie natychmiastowym będą rozwiązywane umowy z firmami, które aktualną sytuację będą próbowały wykorzystać do manipulowania cenami.

źródło/fot: twojepajeczno.pl

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News