PILNE: Koniec maseczek, kwarantanny i izolacji. Decyzja możliwa jeszcze dziś

PILNE: Koniec maseczek, kwarantanny i izolacji. Decyzja możliwa jeszcze dziś

koronawirus szanghaj

Podaj dalej

Szef KPRM Michał Dworczyk przekazał dzisiaj, że decyzja w sprawie noszenia maseczek zostanie przekazana dzisiaj bądź jutro. Czy zatem w końcu wrócimy do normalnego życia? Wszystko na to wskazuje.

Rada Ministrów zajęła się we wtorek 22 marca 2022 r. rekomendacją ministra zdrowia dotyczącą zakończenia obowiązku noszenia maseczek. „Decyzje kierunkowe właściwie są przyjęte, została kwestia zatwierdzenie terminu.” – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

W miniony piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że rekomendacja ministra zdrowia dotycząca zakończenia obowiązku noszenia maseczek przewiduje termin od 1 kwietnia. Według niego izolacja i kwarantanna „też raczej powinny zniknąć z naszego życia”. „Ostateczną decyzję podejmie premier” – powiedział Andrusiewicz.

antymaseczkowcy antyszczepionkowcy maseczka kontrola maseczki mandat
fot. pixabay

Powrót do normalności

OD 16 kwietnia 2020 r. do odwołania twarz trzeba przesłonić po wyjściu z domu, w miejscach ogólnodostępnych, w sklepach lub obiektach usługowych,  na targowiskach (straganach), a także w zakładach pracy oraz m.in. w urzędach, sądach, instytucjach kultury, kościołach, szkołach, bankach, restauracjach i stołówkach, na poczcie, na dworcach itp.

Niebawem miną więc równe dwa lata od wprowadzenia w życie tego drażniącego wielu  obowiązku. Chyba, że w końcu wszystkie restrykcje w postaci maseczek, kwarantanny i izolacji zostaną zniesione zgodnie z zapowiedzią rzecznika rządu.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że za pomocą testów stwierdzono w Polsce 10 149 nowych przypadków koronawirusa. 31 osób zmarło z powodu COVID-19, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 102.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News