PILNE: Kompromitacja Dacii to mało powiedziane. To co zrobili nie mieści się w głowie!

PILNE: Kompromitacja Dacii to mało powiedziane. To co zrobili nie mieści się w głowie!

Dacia_Spring_ceny_DE_CZ_2021_Perex

Podaj dalej

Dacia to bez wątpienia jedna z najczęściej wybieranych marek samochodowych przez Polaków. To dziwić nie może. Samochody rumuńskiego producenta są wygodne, przestronne, dobrze wyposażone i mogą się podobać. Mają jednak pewien bardzo istotny mankament. Chodzi oczywiście o kwestie bezpieczeństwa.

Tylko jedna gwiazdka

Jak powszechnie wiadomo, w testach zderzeniowych Dacia nie radzi sobie najlepiej. Ostatnie crash-testy modeli Sandero i Logan oceniono tylko na 2 gwiazdki. Na wynik ten trzeba jednak spojrzeć poprzez zaostrzone w 2020 roku kryteria. Dziś poza testami zderzeniowymi brane pod uwagę jest także działanie systemów wspierających kierowcę.

Brak jednego z nich automatycznie obniża cząstkowe oceny. A dlaczego tych elementów brakuje? To oczywiste, dzięki temu ceny Dacii są jeszcze bardziej atrakcyjne w myśl zasady „coś, za coś”.

Niestety jeszcze gorzej od swoich braci wypadł pierwszy elektryczny model Dacii – Spring. Na początku tego tygodnia przeprowadzone zostały testy Euro NCAP w którym Spring zdobył tylko jedną gwiazdkę. To jakoś szczególnie dziwić jednak nikogo nie powinno.

Auto nie ma bowiem w standardzie żadnego istotnego, czynnego systemu bezpieczeństwa. Niemniej jednak jedna gwiazdka w tak ważnym i poważanym teście jak NCAP może być dla klientów alarmująca.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News