PILNE: Jutro rusza ogromna akcja policji. Jeśli będziesz tamtędy jechał - musisz koniecznie mieć się na baczności

PILNE: Jutro rusza ogromna akcja policji. Jeśli będziesz tamtędy jechał - musisz koniecznie mieć się na baczności

PILNE: Jutro rusza ogromna akcja policji. Jeśli będziesz tamtędy jechał – musisz koniecznie mieć się na baczności

Podaj dalej

20 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu przeprowadzą działania pn. „Bezpieczna autostrada A4” . W działaniach zaangażowane będą patrole z grupy ,,SPEED’’ w nieoznakowanych i oznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości.

– Z góry policjantów wspomagał będzie policyjny dron, który skupi się na kontrolach w zakresie prawidłowego wyprzedzania oraz utrzymywaniu prawidłowego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

Piątkowa akcja swoim zasięgiem obejmie również autostradę A4 na terenie województw dolnośląskiego i śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Autostrada A4 jest najdłuższą autostradą w Polsce – to 667 km tej drogi.

Celem akcji ,,Bezpieczna Autostrada A4” jest zapobieganie oraz ujawnianie agresywnych i niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego, związanych ze sprawdzaniem przestrzegania przez kierujących pojazdami obowiązujących limitów prędkości, utrzymywanie prawidłowego odstępu pomiędzy pojazdami, nieprawidłowym wyprzedaniem, nieprawidłową zmiana pasa ruchu, niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonów komórkowych oraz innymi niezgodnymi z prawem zachowaniami. – podaje policja opolska.

mandat policja kamerka samochodowa yanosik
fot. pixabay

POLICJA OPOLSKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News