PILNE: Jest ogromna szansa na obniżenie cen paliw już od poniedziałku. Oto dlaczego tak się musi stać [WYJAŚNIAMY]

PILNE: Jest ogromna szansa na obniżenie cen paliw już od poniedziałku. Oto dlaczego tak się musi stać [WYJAŚNIAMY]

Stacje paliw nie pokażą ceny za litr

Podaj dalej

Ceny paliw w ostatnim czasie biją kolejne rekordy. Obecnie na pylonach przy stacjach benzynowych praktycznie nie ma szans na znalezienie ceny Pb95 i ON, która byłaby niższa niż 6 zł za litr. Nic więc dziwnego, że kierowcy z nieciepliwością czekają na jakiekolwiek informacje o obniżkach. Na szczęście, najprawdopodobniej już od początku przyszłego tygodnia będzie taniej.

Ceny na stacjach spadną – to niemal pewne

Wszystko zależy jednak od cen paliw w hurcie. Jeśli te utrzymają się na dotychczasowym poziomie, to jest ogromna szansa, że już za kilka dni (a konkretnie na początku przyszłego tygodnia) spadną ceny detaliczne paliw. Tak przynajmniej przewidują analitycy BM Reflex, którym raczej można wierzyć na słowo. Obecnie w rafineriach ceny benzyny i oleju napędowego są tańsze o blisko 36 groszy brutto na litrze w stosunku do cen z piątku 26 listopada.

Stacje paliw nie pokażą ceny za litr
fot. stock.adobe.com – Nomad_Soul

Nie przekłada się to póki co na ceny detaliczne, głównie ze względu na fakt, iż na nie wszystkich stacjach jest już sprzedawane paliwo z tych najtańszych dostaw. Jeśli ceny w hurcie na obecnym poziomie utrzymają się w kolejnych dniach, to wzrośnie szansa na spadek cen paliw już w przyszłym tygodniu. Trudno prognozować, o ile ceny mogą spaść w przyszłym tygodniu, bo pewnie zostaną rozłożone w czasie, ale powinny pozwolić na spadek cen bezołowiowej 95 i diesla poniżej 6 zł/l na większości stacji – można przeczytać w komentarzu.

Pod koniec tego tygodnia średnie ceny paliw wynosiły odpowiednio: benzyna bezołowiowa 95 – 6,03 zł/l, bezołowiowa 98 – 6,32 zł/l, olej napędowy – 6,04 zł/l, a autogaz – 3,4 zł/l.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News