PILNE! Firmy kurierskie szukają pracowników przed świętami. Stawka to nawet 7 tys. zł za miesiąc

PILNE! Firmy kurierskie szukają pracowników przed świętami. Stawka to nawet 7 tys. zł za miesiąc

kurier kurierzy paczka

Podaj dalej

Ostatnie tygodnie poprzedzające święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia najgorętszy okres w roku dla wszystkich firm kurierskich. Nic więc dziwnego, że właśnie w grudniu zapotrzebowanie na kurierów jest największe. Przejrzeliśmy niektóre oferty i jedno nie podlega dyskusji – stawki są bardzo kuszące.

Praca szuka człowieka

Jak wynika z danych zebranych przez największe firmy transportowo-spedycyjno-logistyczne – w okresie tzw. przedświątecznego zakupowego szału, liczba dostarczanych przesyłek rośnie o ok. 40 proc. Tuż przed samymi świętami wzrosty są już 100-procentowe.

Sytuację dodatkowo pogarsza pandemia koronawirusa, ponieważ coraz częściej kupujemy wiele towarów przez Internet, co jest dla firm kurierskich dodatkowym obciążeniem. Dlatego właśnie ewentualne braki kadrowe uzupełniane są w tym okresie szczególnie intensywnie. Co więcej – pracę w charakterze kuriera może bez problemu dostać każdy, kto  posiada prawo jazdy i jest zdrowy.

Kurier Paczkomat InPost
fot. materiał prasowe

Ile jest do wyciągnięcia? Całkiem sporo!

Jak podaje portal money.pl – stawki są bardzo kuszące. Dla przykładu firma DHL gwarantuje nowo zatrudnionym kurierom miesięczne wynagrodzenie na poziomie 7 000. zł. Generalnie zarobki kurierów wahają się od 3500 do ok. 6000 złotych brutto. Kurierzy rowerowi zarabiają mniej i mogą liczyć maksymalnie na 3500 zł. brutto.

Jeśli pracownik przetrwa świąteczną gorączkę i sprawdzi się w czasie największego piku, ma szansę na stałą pracę. Takie przynajmniej deklaracje składy w ubiegłym roku tacy giganci ja DPD czy Amazon.

kurier kurierzy paczka

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News