PILNE: Fałszywa strona systemu e-TOLL. Ministerstwo Finansów ostrzega - złodzieje wyłudzają dane z kart płatniczych

PILNE: Fałszywa strona systemu e-TOLL. Ministerstwo Finansów ostrzega - złodzieje wyłudzają dane z kart płatniczych

PILNE: Fałszywa strona systemu e-TOLL. Ministerstwo Finansów ostrzega – złodzieje wyłudzają dane z kart płatniczych

Podaj dalej

Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) ostrzegają przed fałszywą stroną, której adres jest podobny do adresu rządowej strony etoll.gov.pl. Oszuści nakłaniają użytkowników do dokonania płatności za przejazd w e-TOLL i w ten sposób wyłudzają dane z kart płatniczych.

Na co zwrócić uwagę?

Ministerstwo Finansów przypomina, że adres strony systemu e-TOLL prowadzonej przez Ministerstwo Finansów to etoll.gov.pl. Prosimy o zachowanie ostrożności i niekorzystanie ze strony, która ma podobny adres i wykorzystuje logotypy MF, KAS oraz e-TOLL.

Podawanie danych karty płatniczej oszustom podszywającym się pod administratorów strony e-TOLL jest niebezpieczne i może skończyć się utratą środków finansowych. Prosimy starannie weryfikować zapis w pasku adresowym strony systemu e-TOLL.

Co to jest e-TOLL?

System e-TOLL to nowoczesne rozwiązanie zbudowane, wdrażane, utrzymywane i nadzorowane przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, w celu realizacji poboru opłaty za przejazd po płatnych odcinkach dróg w Polsce, zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

System oparty jest o technologię wyznaczania pozycji użytkownika przy zastosowaniu pozycjonowania satelitarnego z wykorzystaniem wirtualnych bramownic.

Każdy użytkownik pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t może wybrać najdogodniejszy dla siebie sposób przekazania danych lokalizacyjnych do systemu: za pomocą darmowej aplikacji instalowanej na urządzeniu mobilnym, lokalizatorów fabrycznie zamontowanych w pojazdach (ZSL) lub urządzeń pokładowych (OBU).

Użytkownicy systemu mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji, która umożliwia wniesienie opłaty elektronicznej oraz realizację obowiązków przewoźników towarów wrażliwych w systemie SENT-GEO.

Dostęp do urządzeń przekazujących dane lokalizacyjne oparty jest o otwarty model dystrybucji i sprzedaży urządzeń pokładowych (OBU) oraz Zewnętrznych Systemów Lokalizacyjnych (ZSL), przy możliwie szerokim wyborze form prawnych, tj. np. w modelu kaucyjnym, sprzedaży, wynajmu. Oznacza to, że OBU i ZSL można nabyć na zasadach wolnorynkowych.

MINISTERSTWO FINANSÓW

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News