PILNE: Droga do polskiej elektrowni jądrowej zaplanowana. Wiemy gdzie powstanie

PILNE: Droga do polskiej elektrowni jądrowej zaplanowana. Wiemy gdzie powstanie

PILNE: Droga do polskiej elektrowni jądrowej zaplanowana. Wiemy gdzie powstanie

Podaj dalej

W dzisiejszych czasach szukanie, i przede wszystkim – korzystanie z alternatywnych źródeł energii jest czymś, co być może pozwoli wszystkim Polakom na zaoszczędzenie wielu pieniędzy. Nic więc dziwnego w tym, że Polski rząd powoli kreuje pewne inicjatywny, które w bliskiej perspektywie czasowej pozwolą zrezygnować z energetycznych źródeł kopalnych. Czy w ich miejsce pojawi się atom? Tego jeszcze nie wiadomo. Pewne jest jednak jedno – budowa drogi do pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, jest już tylko kwestią czasu.

Budowa pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, zgodnie z decyzją spółki Polskie Elektrownie Jądrowe z grudnia 2021 r., planowana jest w gminie Choczewo w woj. pomorskim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad została zobligowana do rozpoczęcia prac przygotowawczych dla budowy nowej drogi krajowej, która zapewni połączenie elektrowni z drogą ekspresową S6. – czytamy na stronie GDDKiA.

Jak możemy przeczytać na stronie odpowiedzialnego za ten projekt resortu, obecnie przygotowywana jest dokumentacja do ogłoszenia przetargu na opracowanie Koncepcji programowej z wariantowaniem przebiegu trasy i materiałów niezbędnych do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Wstępne plany zakładają budowę ok. 35-kilometrowej, jednojezdniowej drogi głównej ruchu przyspieszonego (klasa GP) łączącej planowaną lokalizację elektrowni z drogą ekspresowa S6 na węźle Łęczyce.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News