PILNE: Autami w takim stanie uciekają Ukraińcy. Te zdjęcia chwytają za serce

PILNE: Autami w takim stanie uciekają Ukraińcy. Te zdjęcia chwytają za serce

ds1powua

Podaj dalej

Wojna na Ukrainie cały czas przybiera na sile. Do tej pory w Polsce schronienie znalazło ponad 2 miliony naszych wschodnich sąsiadów – głównie kobiety i dzieci. Ale to nie koniec, z ogarniętej wojną Ukrainy ludność cywilna próbuje przedostać się na wschód każdego dnia. Bardzo często są zmuszeni są wykorzystać ku temu wszystkie możliwe środki.

Zdjęcia opublikowane na Twitterze przez dziennikarza pod pseudonimem BuckarooBanzai po prostu łamią serce. Każdego dnia mężczyzna zamieszcza w mediach społecznościowych od kilku, do nawet kilkunastu wpisów dotyczących tego co aktualnie dzieje się w Ukrainie. Bardzo często materiały te są na tyle drastyczne, że najzwyczajniej w świecie nie nadają się do dalszego udostępniania.

Są to głównie zdjęcia ludobójstwa, którego na obywatelach Ukrainy dopuszcza się Władimir Putin i jego barbarzyńska armia, która nie ma absolutnie żadnego kompasu moralnego. Ataki na szpitale położnicze i onkologiczne, przedszkola, szkoły i teatry w których schroniły się kobiety z dziećmi – to chleb powszedni tych relacji.

Uciekają byle czym, byle jak najdalej

Ostatni wpis wczorajszego dnia pochodzi z bombardowanego 24h/7 Mariupola. Załączone zdjęcia jasno dają do zrozumienia, że to co tam się aktualnie dzieje to prawdziwe piekło. Samochody którymi ludzie uciekają z ogarniętego pożogą miasta to wraki na kołach.

Zamiast powybijanych przez odłamki szyb zamocowana jest folia, a na karoserii widać liczne ślady po kulach oraz odłamkach. To po prostu w XXI wieku wydaje się wręcz niemożliwe. Miejmy nadzieję, że osoba bezpośrednio odpowiedzialna za to wszystko niebawem poniesie konsekwencje swoich działań. Tu jest potrzebna druga Norynberga.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News