PILNE! Analitycy: "Pęknie psychologiczna bariera cen paliw - to pewne". Oto co czeka nas już w najbliższych dniach

PILNE! Analitycy: "Pęknie psychologiczna bariera cen paliw - to pewne". Oto co czeka nas już w najbliższych dniach

stacja-benzynowa-diesel

Podaj dalej

Analitycy nie mają żadnych wątpliwości – ceny paliw w drugiej połowie listopada będą rekordowo wysokie. Ich zdaniem, właściciele stacji paliw zdecydują się w najbliższych dniach na wprowadzenie do cen detalicznych podwyżki wynikającej ze zmian cen w hurcie. To przy nadal bardzo niskim poziomie marż zwiastuje prawdziwą katastrofę.

Będzie drożej

Specjaliści z portalu e-petrol są przekonani, że już niebawem ceny Pb95 oraz ON pójdą w górę. Aktualnie na pylonach widnieją kwoty 6 zł za litr najpopularniejszych paliw, jednak ta psychologiczna bariera niedługo zostanie przełamana. Jak twierdzą – utrzymanie cen na tym poziomie to aktualnie działanie rozpaczliwe, a przy utrzymującym się od dłuższego czasu poziomie cen hurtowych podwyżki wydają się być nieuniknione.

paliwo-stacja-benzynowa-blad-8000zl

W drugiej połowie listopada padnie rekord

Zdaniem analityków w drugiej połowie listopada kierowców czeka na stacjach benzynowych niemiła niespodzianka. Średnia cena ogólnopolska benzyny 95-oktanowej powinna kształtować się w przedziale 5,98-6,14 zł/l, a diesel może kosztować pomiędzy 5,99 a 6,17 zł/l. Na szczęście są też dobre wieści, ale tylko dla posiadaczy samochodów z instalacją gazową. Ceny LPG mają pozostać przez jakiś czas na stabilnym poziomie i oscylować w okolicach 3,15-3,23 zł za litr.

Szacunkowe ceny paliw w okresie 8-14 listopada

  • Pb98 – 6,25 – 6,39 zł/l
  • Pb95 – 5,98 – 6,14  zł/l
  • ON – 5,99 – 6, 17 zł/l
  • LPG – 3,15 – 3,23 zł/l

Niestety w ostatnim czasie ropa znów zdrożała na światowych rynkach. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztuje już 82,21 USD – wyżej o 1,16 proc.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News