PILNE: 1 maja ogromne zmiany w dowodach rejestracyjnych. Co zrobić ze starymi?

PILNE: 1 maja ogromne zmiany w dowodach rejestracyjnych. Co zrobić ze starymi?

dow1fdf

Podaj dalej

Już od 1 maja w Polsce będzie obowiązywał nowy wzór dowodów rejestracyjnych. Wszystko po to, aby dokument ten był jeszcze trudniejszy do podrobienia. Co jednak najciekawsze – zmiany będą na pierwszy rzut oka niemal niezauważalne.

Zmiana w dowodach rejestracyjnych planowana była już w połowie ubiegłego roku. Wtedy też Ministerstwo Infrastruktury opublikowało nowy wzór. Radykalnych zmian w wyglądzie dokumentu nie będzie, poprawiona zostanie jedynie warstwa zabezpieczeń, aby dowody rejestracyjne były trudniejsze do podrobienia.

 

Jak będzie przebiegała wymiana?

Wielu właścicieli pojazdów zastanawia się, jak będzie wyglądał proces wymiany dokumentu. Ten przebiegać ma stopniowo, ale nie jest obowiązkowy. Rozporządzenie ministra przewiduje, że aktualny wzór po 1 maja 2022 r. nadal będzie ważny. Zmienione dowody rejestracyjne będą – począwszy od maja 2022 r. – wydawane tym, którzy przyjdą do urzędów miejskich i starostw, żeby zarejestrować pojazd czy na przykład wymienić zniszczony dokument

Co jednak najciekawsze, niektórzy po 1 maja odbiorą jeszcze stary wzór dokumenty. Ministerstwo pozwoliło na dalsze wydawanie starych dokumentów do 11 lipca 2022 roku. Wszystko po to, żeby urzędy mogły pozbyć się starych blankietów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News